EnglishEnglish
 
Dance [R]Evolution Festival

Dance [R]Evolution Festival

sob., 7 września 2013, 13:15

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Dance [R]Evolution Festival to 2 dni intensywnego obcowania z tańcem, w każdym jego aspekcie – spektakle, warsztaty, dyskursy. W ramach  festiwalu  tancerze – zarówno dzieci jak i dorośli, amatorzy i profesjonaliści zaprezentują 10 spektakli tanecznych. Odbędą się ponadto warsztaty taneczne dla uczestników z takich technik tańca jak: modern, hip hop, funky, jazz. Przeprowadzane zostaną panele teoretyczne i dyskusyjne dotyczące zagadnień reżyserii, tworzenia form scenicznych, obecności tancerza na scenie, a także dotyczące istotnych spraw amatorskiego ruchu tanecznego na Dolnym Śląsku.

DRF, poza rozwijaniem zainteresowania młodych tancerzy sztuką tańca, wykształceniem w nich wrażliwości estetycznej i artystycznej, ma na celu umożliwienie im prezentacji swojej twórczości w profesjonalnych warunkach  oraz poddanie jej ocenie tanecznym autorytetom. W jury Dance [R]Evolution Festival zasiądą znani nie tylko w Polsce, ale i na świecie  cenieni tancerze i pedagodzy tańca: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska [Bytom] - tancerka zawodowa Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, wykładowca  PWST na Wydziale Teatru Tańca, choreograf polskich i zagranicznych spektakli tańca współczesnego, Maciej Florek [Gdańsk] - tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej, uczestnik wielu europejskich projektów i warsztatów tanecznych sztuki przedstawieniowej i teatru, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego (PSTW), oraz Alassane Watt – tancerz, choreograf. Występował m.in. w Ballets Noirs De Paris, Loews Monte-Carlo, Moulin Rouge, Balet Paris Montmartre, Black Machine Tournee Mondiale.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie ARTEO, młoda, ale prężnie działająca  organizacja pozarządowa, której projekty i  rozmaite wydarzenia mają na celu rozwój i promocję  tańca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Stowarzyszenie ma na  swoim koncie  organizację wielu festiwalów tańca oraz konkursów artystycznych m.in. Freestyle Arena, Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne, DRF -  I edycja, konkurs Moja Pasja i Be Creative.

Realizacja projektu ma na celu stworzenie cyklicznego festiwalu będącego taneczną wizytówką Wrocławia i Dolnego Śląska, która na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych. Projekt  w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016, wpisuje się  w  potrzebę wydobycia potencjału kulturalno-artystycznego, tkwiącego w  dziedzictwie kulturalnym i aktualnym życiu artystycznym Dolnego Śląska.

Współorganizatorem festiwalu jest  Biuro Festiwalowe Impart 2016, Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie odbywa się w ramach Laboratorium Ruchu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Panel teoretyczny - wstęp wolny - Sala kameralna Impart ul. Mazowiecka 17

Godz. 9.00 – Alassane Watt: „Dance and health."  
Godz. 10.45 – Sylwia Hefczyńska-Lewandowska: "Na czym polega cudowny dar obecności?"

SPEKTAKLE DLA DZIECI – KONKURS - Scena teatralna, Impart,Ul. Mazowiecka 17

Godz. 13.15: MARZENIA – Mała Maska (25 min.)
Godz. 13.55: W 30  MINUT DOOKOŁA ŚWIATA – Top Dansik & Top Dance Kids (30 min.)
Godz. 14.40: ŻYCIE – Mały Ewenement (25 min.)
Godz. 15.20: ZAGUBIONA W CYRKU – Top Dance 2 (30 min.)
Godz. 16.15 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Panel teoretyczny -  wstęp wolny - Sala kameralna, Impart, Ul.Mazowiecka 17

Godz. 17.00 – Małgorzata Gietler: „Kondycja dolnośląskiego amatorskiego środowiska tanecznego”
Godz. 18.45 – Maciek Florek – Tworzenie choreografii w teatrze

Spektakl - godz. 20.30, Sala kameralna, Impart, Ul.Mazowiecka 17

„CIAŁO” – spektakl w wykonaniu Niezależnej Manufaktury Tanecznej

Bilety
Sprzedaż zakończona.