EnglishEnglish
 
FACECI W RAJTUZACH - Balet Męski z Sankt Petersburga

FACECI W RAJTUZACH - Balet Męski z Sankt Petersburga

sob., 9 kwietnia 2011, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Już niebawem gościć będziemy w Polsce niezwykły zespół baletowy. Siódmego kwietnia w warszawskiej Sali Kongresowej (PKiN) wystąpi Sanktpetersburski Państwowy Balet Męski Valerija Michajlovskiego.

W skład tego unikalnego zespołu wchodzą wyłącznie mężczyźni.
Wykonują oni nie tylko skomplikowane współczesne role męskie, ale też legendarne partie żeńskie z klasycznego repertuaru baletowego. Miłośnicy baletu nie zawiodą się z pewnością, podziwiając mistrzowskie opanowanie techniki tańca.
Do tego zdążyliśmy już u rosyjskich tancerzy przywyknąć. Ale klasyczny balet i poczucie humoru? Mężczyźni tańczący na pointach? To absolutna nowość w ojczyźnie Diagilewa!

Zespół Michajlovskiego reprezentował Rosję na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. podczas organizowanego przez UNESCO festiwalu "Kopenhaga-96", jak również podczas międzynarodowego festiwalu "Gwiazdy Światowego Baletu".
Występował też oczywiście na najbardziej znanych scenach Rosji i świata - m.in. "Lincoln Center" w Nowym Jorku, w głównych salach koncertowych i teatrach Tokio, Kopenhagi, Helsinek, Jerozolimy, Seulu, Kapsztadu, Johannesburga, Szanghaju, Pekinu i wielu innych metropolii.

Bilety:

parter - od 100zł do 180zł
amfiteatr - od 80zł do 100zł


źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.