EnglishEnglish
 
Grzechy Współczesności

Grzechy Współczesności

sob., 11 maja 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Pokaz spektaklu dyplomowego w ramach współpracy z uczelniami artystycznymi: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

,,Grzechy współczesności”

Pomysł i choreografia:  Anatoliy Ivanov

Projekt przedstawia kilka obrazów dotyczących interakcji społecznych, gdzie głównym problemem staje się grzech współczesnego świata - powierzchowność, agresja, narcyzm, plotkarstwo i obojętność. Spektakl przygotowany w ramach przedmiotu „Projekty taneczne”, oparty na technice Contemporary Dance w wykonaniu studentów III roku specjalności: tancerz-choreograf na kierunku: Taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (http://www.ahe.lodz.pl/taniec).  Pokaz w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016

Anatoliy  Ivanov - (kompozycja tańca, choreografia, techniki uzupełniające, projekt taneczny) Absolwent Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego. Kijowski wydział Choreografii. Otrzymał pełne wykształcenie wyższe. Zdobył kwalifikacje baletmistrza – choreografa, (wykładowcy przedmiotów specjalistycznych).

W 2007 roku ukończył  Wyższą Uczelnię  Sztuki Choreograficznej „Kijowska Municypalna Akademia Tańca” im. Serga Lifar’a, specjalizacja „Choreografia”, uzyskał kwalifikację: artysta baletu; wykładowca dyscyplin choreograficznych.

Brał udział w licznych spektaklach i widowiskach baletowych w Polsce i za granicą, m.in. w Belgii, Holandii i Niemczech. Jako artysta baletu pracował w Szczecińskiej Operze na Zamku a następnie w Operze Wrocławskiej na stanowisku solisty baletu, gdzie tańczył w całym repertuarze baletu. W 2004 roku wyjechał na praktykę do Stanów Zjednoczonych do “International Ballet Academy” w Północnej Karolinie. Brał udział w spektaklu w Teatrze Greenwill w balecie “Dziadek do orzechów”. W latach 1999 – 2004 związany był z Państwowym Teatrem w Kijowie, gdzie odbył staż i praktykę sceniczną.

Współzałożyciel Wrocławskiej Akademii Baletu dla dorosłych we Wrocławiu. Twórca pierwszych w Polsce amatorskich „Spotkań Baletowych dla Miłośników Baletu”.

Współzałożyciel teatru NN Movement Theatre, gdzie realizuje i tworzy choreografie do spektakli baletowo – teatralnych, opartych na ruchu, emocji i wyrazie.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi uzyskała uprawnienia do prowadzenia na Wydziale Artystycznym studiów I stopnia na kierunku: Taniec. Decyzję w tej sprawie podjęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wcześniej wniosek Uczelni pozytywnie zaopiniowała Państwowa Komisja Akredytacyjna. Pomysłodawcą i inicjatorem kierunku Taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi jest dr Alexandr Azarkevitch.

Bilety:
20zł - bilet wstępu 

Bilety
Sprzedaż zakończona.