EnglishEnglish
 
Jezioro łabędzie - Royal Russian Ballet

Jezioro łabędzie - Royal Russian Ballet

pt., 5 października 2012, 19:00

Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232
31-000, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

 

JEZIORO ŁABĘDZIE
ROYAL RUSSIAN BALLET

 

Najsłynniejszy i najbardziej podziwiany przez szeroką publiczność balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Royal Russian Ballet.

Zespół złożony z najwspanialszych tancerzy hołdujących tradycjom słynnej rosyjskiej szkoły baletowej.

Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości:

- Mikhail Bezzubikov - ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji, w Royal Russian Ballet sprawuje pieczę nad precyzją i charakterystyczną dla baletów rosyjskich ekspresją wykonania;
- Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „ Serge Lifar 2002”.

Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych. 

Wszystko to, co niesie ze sobą ta przepiękna muzyka, perfekcyjny taniec i sama baśniowa opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości, uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci – sprawi, że widz wzruszy się i dozna niebywałego uniesienia.

Muzyka oddająca w niepowtarzalny sposób baśniowy klimat akcji i romantyzm jej treści, a choreografia nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką – to zapowiedź wieczoru pełnego doznań, emocji i „czegoś”, co z pamięci nigdy nie uleci.

Źródło: materiały promocyjne organizatora
Bilety:
od 80zł do 100zł

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.