EnglishEnglish
 
Kabaret Neo-Nówka, Zespół Żarówki - Sex, Alkohol i Książki

Kabaret Neo-Nówka, Zespół Żarówki - Sex, Alkohol i Książki

niedz., 27 lutego 2011, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

W życiu ważny jest seks, alkohol i książki.

Rozmowa z Radkiem Bieleckim z Kabaretu Neo-Nówka

Wrocławski kabaret Neo-Nówka wyrusza w trasę koncertową z nowym programem pt. „Seks, alkohol i książki”. O tym czego mogą się po nim spodziewać widzowie rozmawiamy Radkiem Bielecki, jednym z członków kabaretu.


Mało kto wie, ale Kabaret Neo-Nówka obchodzi w tym roku swoje 10-lecie istnienia. Czy w jakiś szczególny sposób będziecie obchodzić swoje urodziny?

-    Tak. Istniejemy już dziesięć lat i z ręką na sercu możemy powiedzieć, że sami w to nie wierzymy. Może to nie jest wielki staż w porównaniu do Rolling Stonsów, ale zawsze. Czy przygotowujemy coś specjalnego? Jeżeli nowy program, który właśnie zaczynamy pokazywać jest czymś szczególnym, to tak. Nie było jeszcze czasu, by zaplanować huczną imprezę urodzinową, ale kto wie?

„Seks, alkohol i książki”, bo tak nazwaliście swój nowy program, prowokuje już samym tytułem. Czy o to wam chodziło?

-    Kabaret Neo-Nówka zawsze starał się prowokować, ale przede wszystkim do myślenia. W poprzednich naszych programach pojawiało się sporo odniesień do polityki i kondycji polskiego społeczeństwa. Teraz chcielibyśmy nieco od tego uciec. Pokusiliśmy się o większą dawkę absurdu i humoru sytuacyjnego. Co nie znaczy, że będzie łagodnie. Wręcz przeciwnie. Dotykamy przecież tematów tabu.

To czego widz wybierający się na wasz nowy program może się spodziewać?

-    Na pewno dużej dawki humoru i prawie dwóch godzin nowych skeczy nie pokazywanych jeszcze w telewizji. Nowy program jest chyba najbardziej rozbudowanym przedsięwzięciem logistycznym w historii kabaretu Neo-Nówka. Oprócz normalnych występów zaplanowaliśmy także dużą trasę koncertową po Polsce. Będziemy podróżować ze specjalnie na tą okazję przygotowaną scenografią i oprawą muzyczną, którą zapewni nam grający na żywo zespół Żarówki. Pojawienie się zespołu podczas naszych występów jest niewątpliwym atutem i zbliża nasze spektakle do koncertów rockowych. To jest dla nas nowa jakość. Mamy nadzieję, że dla widzów też. Wszystkie szczegóły związane z naszymi występami można znaleźć na naszej oficjalnej stronie internetowej www.neonowka.pl

Możecie zdradzić kilak szczegółów dotyczących nowego programu, czy to jest tajemnica?

- Nie chcielibyśmy opisywać każdego skeczu ze szczegółami, ale możemy zdradzić, że kreowani przez nas bohaterowie znajdą się w wielu trudnych i zaskakujących sytuacjach. Widzowie dowiedzą się między innymi o staraniach pewnej pani z tzw. marginesu społecznego o posadę sekretarki, o początkach państwa polskiego czy kulisach zawodów sportowych w żeńskim wydaniu. Można też się spodziewać kilku autorskich piosenek, które od pewnego czasu są nieodłączną częścią naszych występów.

Same nowe skecze? To znaczy, że nie będzie można zobaczyć już skeczu o Polakach, którzy przychodzą do nieba?
-    No właśnie. Zastanawialiśmy się co z tym fantem zrobić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to najbardziej rozpoznawalny nasz skecz i doszliśmy do wniosku, że publiczność nie wybaczyłaby nam gdybyśmy go nie pokazali. Dlatego „Niebo”, bo taki jest roboczy tytuł tego skeczu, pojawi się na bis. Oczywiście jeśli takowy zostanie wywołany.

Czego zatem można życzyć kabaretowi, który obchodzi właśnie cynowe gody?
- Tak się nazywa dziesięciolecie pożycia? Ciekawe. Na pewno chcielibyśmy cieszyć się niezawodnym zdrowiem, bo ostatnio często byliśmy przeziębieni. Chcielibyśmy także, aby na naszych występach było jak najmniej pustych miejsc i aby nasza praca i jednocześnie hobby dalej dawały nam i widzom tyle radości jak dotychczas. Do zobaczenia na występach. W życiu ważne są tylko trzy rzeczy: Seks, alkohol i książki.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

40zł – miejsce siedzące

Bilety
Sprzedaż zakończona.