EnglishEnglish
 
ŁAJZA - miscenium rockowe

ŁAJZA - miscenium rockowe

pt., 7 czerwca 2013, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

W styczniu na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi miało premierę niezwykłe widowisko artystyczne. ŁAJZA – Miscenium rockowe, taki tytuł nosi nowatorskie widowisko taneczne – to gratka nie tylko dla fanów tańca. Coś dla siebie odnajdą tu również miłośnicy muzyki, a szczególnie – mocniejszych brzmień.

 Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o utwory, powstałego w 1999 roku, łódzkiego zespołu rockowego NORMALSI. Obecnie w skład kapeli wchodzi czterech muzyków: Piotr 'Chypis' Pachulski (wokal, gitary), Mirek 'Koniu' Mazurczyk (gitara), Przemek Wyrwas (gitara basowa), Grzesiek Szelewa (perkusja). Ekspresyjne teksty NORMALSÓW autorstwa Arka i Piotra Pachulskich zostały wybrane z trzech albumów zespołu, by utworzyć jedną spójną opowieść.

 

 Historia znalezionego na ulicy, wychowanego w patologicznej rodzinie chłopca.

 Bez miłości i wskazówek na dalszą drogę życia. ...Historia życia zdeterminowana brutalnością miasta i przestępczego świata tocząca się na tle walki o władzę oraz zubożałego moralnie i materialnie społeczeństwa. 

 Czy duchowość zdaje się być w tych warunkach nieosiągalna…?

 Oprawa taneczna, za którą odpowiada reżyser i choreograf Teatru Muzycznego w Łodzi Artur Żymełka, stanowi innowacyjną interpretację fabuły. Tradycyjny balet dostaje zastrzyk 'inności' w postaci nowoczesnych technik tanecznych, za które odpowiada elitarna jednostka FNF DANCE STUDIO Błażeja Szychowskiego (GTD, YCD...).

Niekonwencjonalny pomysł połączenia rockowych piosenek granych 'na żywo' z barokowymi utworami J.S. Bacha w interpretacji Michała Jelonka z pewnością przykuje uwagę nawet bardzo wybrednych widzów. Różnorodność form, zarówno tanecznych jak i muzycznych, synteza muzyki poważnej ze współczesną, sztuki wysokiej z uliczną, z pewnością zaintryguje zarówno młodzież, jak i dojrzalszych widzów.

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.