EnglishEnglish
 
Sopocki Teatr Tańca Wariat i Zakonnica…

Sopocki Teatr Tańca "Wariat i Zakonnica…"

sob., 17 listopada 2012, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Sopocki Teatr Tańca

,,Wariat i zakonnica, czyli nie ma złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło”

Reżyseria, choreografia i wykonanie: Izabela Sokołowska, Jacek Krawczyk 
scenariusz na podstawie dramatu Witkacego: Joanna Czajkowska
kostiumy: Magdalena Arłukiewicz
muzyka: Karolina Rec, Przemysław Edamski
mastering: Mariusz Noskowiak
scenografia: Jacek Krawczyk
wizualizacje: Natalia Osuch, Dominik Rudasz
światła: Bartosz Cybowski, Artur Aponowicz

,,Wariat i Zakonnica" w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca nie jest wierną adaptacją sztuki Witkacego. To wariacja na temat sytuacji tytułowych bohaterów, którzy mierzą się z własnym lękiem i samymi sobą. Jacek Krawczyk i Izabela Sokołowska stworzyli świetne przedstawienie.
To gra namiętności, pozbawiona słów rozmowa dwójki ludzi, dwóch ciał, dwóch światów. Zarówno Jacek Krawczyk, jak i Izabela Sokołowska doskonale się w niej odnajdują. Jej wzorowana na Witkiewiczowskiej siostrze Annie bohaterka intryguje od pierwszego, baletowego kroku, gdy stoi na pointach. Intryguje tym nie tylko publiczność, ale też Jego. Skrępowany kaftanem bezpieczeństwa bohater reaguje na jej obecność, prowokuje, wręcz nakłania ją barkiem do wejścia w umowną przestrzeń celi, w której jest zamknięty. Tam rozpoczyna się dialog wyrażony gestem, ruchem i tańcem, mierzony bliskością ciała i wzajemnym zaufaniem. Łukasz Rudziński

Sopocki Teatr Tańca (do marca 2010r. działający pod nazwą Teatr Okazjonalny) założony przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów: Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka. Teatr ma w swoim dorobku 30 spektakli (m.in. „Kwadrat. Wersja 6”, „Alchemik Halucynacji”, „D-KOD-R”, „Powiększenie / Zoom Out”, „TRANSKRYPCJE. Hommage pour Chopin”), które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w całej Polsce i za granicą. O Sopockim Teatrze Tańca (Teatrze Okazjonalnym) pisali krytycy w wielu profesjonalnych czasopismach, umieszczając go w ścisłej czołówce polskich teatrów tańca. Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk są członkami The International Federation of Actors (FIA) oraz The European Network of Independent Theatre Makers (EON).

Bilety
Sprzedaż zakończona.