EnglishEnglish
 
Superwidowisko: Skrzypek na dachu

Superwidowisko: Skrzypek na dachu

niedz., 26 maja 2013, 21:00

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12
55-040, Kobierzyce
sprzedaż zakończona
Opis

Opera Wrocławska oraz Zamek Topacz zapraszają na superwidowisko operowe pt. "Skrzypek na dachu".  Megawidowisko odbędzie się w wyjątkowym miejscu - na Dziedzińcu Zamku Topacz.

 


Adaptacja powieści Szolema Alejchema opowiada o losach żydowskiej rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka.

Głównym bohaterem jest biedny mleczarz Tewje, który marzył o bogactwie i targował się z Bogiem. Wrocławska inscenizacja tego najsłynniejszego musicalu świata będzie tradycyjna, bliska broadwayowskiemu pierwowzorowi – zachowuje to, co w tym dziele jest najważniejsze, dodając to, czego widz oczekuje.

W odtworzonej z pietyzmem i utrzymanej w chagallowskim nastroju Anatewce, bohaterem jest zbiorowość. Reżyser wskrzesza świat, którego już nie ma, zmieciona przez historię żydowska wioske z początku XX w. Atutem spektaklu będzie monumentalna dekoracja, dwustuosobowy zespół wykonawców, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra, która porzuca operowy patos, i przełamanie konwencji przez uteatralnienie scen dialogowych. Zobaczymy przedstawienie całkiem niebłahe, dające rozrywkę, ale i zmuszające do refleksji.

Źródło: Opera Wrocławska

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.