EnglishEnglish
 
Verdi Gala - widowisko operowe

Verdi Gala - widowisko operowe

pon., 3 marca 2014, 19:00

Dom Muzyki i Tańca
ul. Gen. De Gaulle'a 17
41-800, Zabrze
sprzedaż zakończona

Promocja

Bilety w promocyjnej cenie - 20 zł taniej.
Opis

Verdi Gala 

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013. Roncole Verdi Orchestra, dotychczas występująca za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi. Trzon orkiestry stanowią najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych z całej Europy.

Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego – z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo, Giulio Boschettim i Silvano Frontalinim. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90 osobowy zespół.

„Verdi Gala” to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny łączący  fragmenty z oper, które zna cały świat m.in.: La Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco. 

Muzyka Verdiego w mistrzowski sposób oddaje wszelkie ludzkie uczucia, emocje i namiętności. Na scenie jak w kalejdoskopie przewijają się obrazy z różnych epok od starożytnego Egiptu (Aida), poprzez dwory możnowładców (Rigoletto), obozy cygańskie (Trubadur) do saloników romantycznych (Traviata).

Najwspanialsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym Va pensiero w połączeniu z bogatą scenografią, bajecznymi kostiumami, oryginalną choreografią tworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć. 

To trzeba zobaczyć!

 

Roncole Verdi Orchestra 

Roncole Verdi Orchestra, występująca dotychczas za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi.

Zamiłowanie obu dyrygentów do twórczości Giuseppe Verdiego dało początek wielu wspólnym projektom – od koncertów po całe Opery m. in.: Traviata, Nabucco, Aida. 

W roku 2001, z okazji setnej rocznicy śmierci kompozytora, zostało zorganizowane wielkie europejskie tournée z programem „Verdi Gala”. Koncert odniósł ogromny sukces i od tego czasu rokrocznie orkiestra Opery Polskiej występuje na najbardziej prestiżowych scenach w Moanchium, Berlinie, Hamburgu, Wiedniu, Zurichu i Bazylei. 

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.