EnglishEnglish
 
Verdi Gala - widowisko operowe

Verdi Gala - widowisko operowe

2014-03-03 - 2014-03-07

Zabrze, Poznań, Gdańsk, Wałbrzych, Wrocław, Koszalin
sprzedaż zakończona
Opis

Verdi Gala 

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013. Roncole Verdi Orchestra, dotychczas występująca za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi. Trzon orkiestry stanowią najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych z całej Europy.

Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego – z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo, Giulio Boschettim i Silvano Frontalinim. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90 osobowy zespół.

„Verdi Gala” to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny łączący  fragmenty z oper, które zna cały świat m.in.: La Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco. 

Muzyka Verdiego w mistrzowski sposób oddaje wszelkie ludzkie uczucia, emocje i namiętności. Na scenie jak w kalejdoskopie przewijają się obrazy z różnych epok od starożytnego Egiptu (Aida), poprzez dwory możnowładców (Rigoletto), obozy cygańskie (Trubadur) do saloników romantycznych (Traviata).

Najwspanialsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym Va pensiero w połączeniu z bogatą scenografią, bajecznymi kostiumami, oryginalną choreografią tworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć. 

To trzeba zobaczyć!

Roncole Verdi Orchestra 

Roncole Verdi Orchestra, występująca dotychczas za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi.

Zamiłowanie obu dyrygentów do twórczości Giuseppe Verdiego dało początek wielu wspólnym projektom – od koncertów po całe Opery m. in.: Traviata, Nabucco, Aida. 

W roku 2001, z okazji setnej rocznicy śmierci kompozytora, zostało zorganizowane wielkie europejskie tournée z programem „Verdi Gala”. Koncert odniósł ogromny sukces i od tego czasu rokrocznie orkiestra Opery Polskiej występuje na najbardziej prestiżowych scenach w Moanchium, Berlinie, Hamburgu, Wiedniu, Zurichu i Bazylei. 

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.