EnglishEnglish
 
Wibracje Taneczne - Teatr Maat Projekt

Wibracje Taneczne - Teatr Maat Projekt

sob., 13 października 2012, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Teatr Maat Projekt

Station de Corps

/spektakl teatru tańca/

reżyseria, choreografia, taniec: Tomasz Bazan

z udziałem: Patrycji Płanik i Pawła Korbusa

video: Paweł Korbus

kostiumy: Patrycja Płanik

muzyka: Joanna Duda

realizacja spektaklu: Maciej Połynko

konsultacje choreograficzne: Tania Androwska

współpraca: Karolina Wesołowska

produkcja: Teatr Maat Projekt CK Lublin, Oliver Ricco Foundation

podziękowania - Art Stations Foundation, Stary Browar, Poznań

 

Spektakl-performance sięga przede wszystkim do jakości zdarzenia fizycznego - bardziej niż do klasycznego teatru tańca. Szereg spotkań z ciałem i jego tkanką, niezwykle fizyczne eksplorowanie jego możliwości w kontekście spotkania z drugim człowiekiem to główne założenia spektaklu Bazana. Na scenie oprócz tancerza pojawiają się inni członkowie Teatru Maat jakby obserwując procesy zachodzące w ciele Bazana - niejako stają się odbiorcami ale też wytyczają granice fizyczności i zadania. Spektakl zbudowany jest na zasadzie kontraktu: jeśli TY dasz coś mnie i będzie to satysfakcjonujące JA oddam coś TOBIE. 

(Tania Androwska - kurator spektaklu)

Teatr Maat Projekt  założony w 2004 roku przez reżysera i choreografa Tomasza Bazana. Głównym celem poszukiwań artystycznych prowadzonych przez zespół teatralny jest (subiektywna) próba odnalezienia i stworzenia czystego języka ciała oraz dotarcie do jego granic przez syntezę wielu jakości z pogranicza sztuk performatywnych przeszczepionych na grunt  pracy teatralnej.

Formacja na przestrzeni lat zrealizowała szereg projektów oscylujących wokół spektakli, happeningów, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu prestiżowych miejscach niemal w całej Polsce i za granicami kraju (Niemcy, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Francja, Słowacja, Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia) tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl. Siedzibą teatru pozostaje Lublin gdzie znajduje się scena teatru i jego zaplecze administracyjne.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.