EnglishEnglish
 
Wielki Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa

Wielki Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa

pt., 10 stycznia 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wielki Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa! 

 

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, prezentowany w wielu krajach Europy, zgromadził do tej pory ponad czteromilionową widownię. Teraz mogą do niej dołączyć również polscy melomani. 

Strauss Festival Orchestra przedstawi porywającą muzykę epoki Franciszka Józefa I i przeniesie słuchaczy do roztańczonego cesarskiego Wiednia.

Jednocześnie stylizowane układy choreograficzne i wysmakowane kostiumy  prezentowane przez Strauss Festival Ballet Ensemble przekształcą koncert w niezapomniany spektakl. W programie wieczoru znalazły się między innymi tak słynne kompozycje rodziny Straussów jak: uwertury do operetek "Baron Cygański" i "Zemsta Nietoperza", walce „ Wiedeńska Krew” i „Gazetki Poranne”, oraz liczne polki, galopy i marsze. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca “Nad modrym Dunajem” i “Marsza Radetzkiego”  

Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa to projekt artystyczny zrealizowany we współpracy z wieloma renomowanymi zespołami muzycznymi całej Europy.   

Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności muzyki rodziny Straussów. Koncerty tradycyjnie odbywają się na początku Nowego Roku.    

Strauss Festival Orchestra  z ogromnym powodzeniem występowała w najbardziej renomowanych europejskich salach koncertowych, takich jak:  Concertgebouw  w Amsterdamie, Filharmonia w Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Musikhalle w Hamburgu, Auditorium Parco della Musica w Rzymie, Tonhalle w Zurychu, Konserthus w Oslo, Finlandia Hall w Helsinkach, Coliseu dos Recreios w Lizbonie, Gran Teatre del Liceu, Palau de la Música i l’Auditori w Barcelonie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, a także el Palacio Euskalduna w Bilbao. 

Tym razem prawie stuosobowy zespół poprowadzi dyrygent Aleksiej Shakura, absolwent  Konserwatorium im Rachmaninowa w Rostowie. Solistką wieczoru będzie Natalia Dmitriewskaja, utalentowana rosyjska śpiewaczka  młodego pokolenia, laureatka Pierwszego Międzynarodowego Konkursu  Śpiewaków Operowych Galiny Wiszniewskiej w 2006 roku.  

Połączenie Strauss Festival Orchestra i Strauss Festival Ballet Ensemble gwarantuje, że Wielki Koncert Galowy stanie się dla Państwa niezapomnianym wydarzeniem artystycznym otwierającym Nowy Rok. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.