EnglishEnglish
 
Wirtuozi Węgierscy Rajkó

Wirtuozi Węgierscy Rajkó

wt., 11 grudnia 2012, 19:00

Filharmonia Wrocławska
ul. Piłsudskiego 19
50-044, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

WIRTUOZI WĘGIERSCY to grupa najwybitniejszych instrumentalistów słynnej Orkiestry RAJKÓ, jednej z najlepszych grup artystycznych na świecie. Orkiestra RAJKÓ powstała 60 lat temu w Budapeszcie i do dnia dzisiejszego cieszy się olbrzymią sławą i popularnością na całym świecie, czego dowodem jest statystyka: zespół koncertował w ponad 110 krajach Europy, obu Ameryk, Afryki i Azji, w dorobku ma kilkadziesiąt płyt studyjnych, koncertowych, nagrań telewizyjnych. Orkiestra RAJKÓ wystąpiła ponad dziesięć tysięcy razy przed znamienitą publicznością, w tym dwukrotnie w Watykanie. Koncertowali zarówno w małych miasteczkach jak i w słynnych salach koncertowych muzycznego świata, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. Nieustające pasmo sukcesów Orkiestra RAJKÓ zawdzięcza miłości do muzyki, swojej wirtuozerii zdobytej codziennymi wielogodzinnymi próbami, mozolnym dążeniem do doskonałości, do idealnego zgrania i  współbrzmienia.  Aby osiągnąć taki kunszt Wirtuozi ćwiczą wspólnie 10 – 20  lat. 

      Repertuar Wirtuozów Węgierskich oparty jest na muzyce klasycznej , operetkowej . Błyskotliwie wykonują kompozycje Straussa, Liszta, Bartoka, Brahmsa, Weinerta, Rossiniego, Montiego, Chaczaturiana  i wielu innych sławnych kompozytorów. Marsz Radeckiego, Tańce Rumuńskiem, Hungarian Rhapsodie czy Taniec z Szablami z  w ich wykonaniu to mistrzostwo świata, nieopisana energia, liryzm i patos, to brzmienie wiedeńskich sal koncertowych z czasów monarchii i jednocześnie odgłosy węgierskiej puszty, brzmienie tak różnorodne i oryginalne, że zachwyca największych sceptyków i  malkontentów, brzmienie światowe ale z ognistą  nutą węgierską, brzmienie zawsze rozpoznawalne. Kontrabasy, skrzypce, cymbały i wiolonczele, muzyka, którą się słyszy bardzo długo po koncercie.

      Orkiestra Rajko to bardzo płodna szkoła mistrzów muzyki, niezliczone ilości nagród, tytułów, orderów i zaszczytów, to Ambasador Kultury Węgierskiej i Światowej.  Koncerty Wirtuozów gromadzą niezależnie od miejsca bardzo zróżnicowaną wiekowo publiczność, od nobliwych dam i dystyngowanych panów do młodego pokolenia, żądnego prawdziwej sztuki.

Bilety
Sprzedaż zakończona.