EnglishEnglish
 
MotoClassic Wrocław 2017

MotoClassic Wrocław 2017

2017-08-19 - 2017-08-20
( Wstęp: sobota 10-20, niedziela 10-19 )


sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Sprzedaż online została zakończona. Bilety są do nabycia w punktach kasowych na terenie imprezy.
Opis

MotoClassic Wrocław „Z miłości do Motoryzacji”

MotoClassic Wrocław

19 i 20 sierpnia (sobota i niedziela) 2017 roku na terenie Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia odbędzie się VII edycja imprezy MotoClassic Wrocław.

MotoClassic Wrocław to zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1980 z Polski oraz zza granicy. Ekspozycji zabytkowych automobili towarzyszy prezentacja samochodów większości współczesnych marek.  Można zatem przyjrzeć się przekrojowo Motoryzacji – prześledzić jej historię i obserwować w jakim kierunku zmierza jej rozwój.

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY PROGRAMU

NAJPIĘKNIEJSZE POJAZDY ZABYTKOWE – na terenie parku i dziedzińca Zamku Topacz będzie można podziwiać ponad 300 pojazdów zabytkowych, z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje pojazdów, odbywające się równolegle na dwóch scenach. W ramach konkursu elegancji zawodowe jury pod honorowym przewodnictwem legendy wzornictwa motoryzacyjnego - Paula Bracq’a oceni stylizację załóg w kontekście historycznym i wybierze laureatów tegorocznych nagród.

Na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo  sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów w konkursie jazdy na regularność, ocenianą przez sędziów Polskiego Związku Motorowego pod przewodnictwem Jacka Bluma.

NAJCIEKAWSZE PREMIERY I NOWOŚCI MOTORYZACYJNE – w sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne nowości i premiery.

WYSTAWA  SPECJALNA – budynek Muzeum Motoryzacji będzie dostępny dla odwiedzających. Przed jego wejściem będzie prezentowana ekspozycja poświęcona marce Bugatti, która jest następstwem uczestnictwa w tegorocznej imprezie załóg zagranicznych, prezentujących tę legendarną sportową markę. 

I MIĘDZYNARODWY ZLOT W113 PAGODA SL KLUB POLSKA –  podczas trwania tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się 1 Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska. Swoją obecność potwierdził projektant modelu Mercedesa Pagody, Paul Bracq, a na miejscu pojawi się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu. Jeremy Clarkson określił ten pojazd słowami "...prawdopodobnie najpiękniejszy Mercedes jaki został kiedykolwiek wyprodukowany".

KOLEKCJE SPECJALNE – na terenie imprezy MotoClassic Wrocław obecność swą zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, między innymi Rolls-Royce Enthusiasts’ Club oraz „Casual Car Club Warsaw”. 

RETRO KAPMING PRL – sentymentalnym powrotem do przeszłości będzie specjalnie zaaranżowana strefa nawiązująca do epoki PRL-u. Ekspozycja przyjmie charakter autentycznego kampingu. Oprócz pojazdów, namiotów i przyczep uczestnicy zaprezentują stroje i wyposażenie turystyczne z epoki.

SEKTOR GRUP REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ – w tej części prezentowane będą pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.

KARETY I POWOZY NA MOTOCLASSIC WROCŁAW 2017 - dzięki współpracy z Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach, mamy okazję po raz pierwszy w Polsce zaprezentować pojazdy sprzed ery Motoryzacji tj. luksusowe ponad 

150 - letnie karety i powozy, nie tylko z kolekcji Muzeum w Galowicach, ale również prezentowane w ruchu przez ich właścicieli z całej Polski. Oryginalne zaprzężone w konie ekwipaże poddane będą ocenie specjalnej komisji, w tym również w oparciu o wyniki prób sprawnościowych. Ciekawostką ekspozycji będzie z pewnością Brek należący onegdaj do księcia Sanguszki oraz najbardziej utytułowany zwycięzca europejskich konkursów tradycyjnego powożenia.

PROWADZĄCY:

Tegoroczną imprezę poprowadzi Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna, córka Włodzimierza Zientarskiego), a także Krzysztof Ibisz, który jest związany z imprezą już od sześciu lat.

MOTOBRANŻA

W specjalnie przygotowanym sektorze dla firm prezentujących produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną uczestnicy i zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą skierowaną profesjonalnie do rynku zabytkowej Motoryzacji, a także zaopatrzyć się w stylowe pamiątki lub odzież.

INNE ATRAKCJE:

Na terenie imprezy nie zabraknie sektora zabaw dla dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie motoryzacyjna strefa gastronomiczna, do której zaproszone zostały wrocławskie food trucki. Na plenerowej scenie wystąpią zespoły muzyczne, wśród nich min. w niedzielę zespół Bovska.

Godziny otwarcia imprezy:

19 sierpnia, sobota,  godz. 10:00-20:00
20 sierpnia, niedziela, godz. 10:00-19:00

Dojazd

Autobus: 612 (przystanek Ślęza - ul. Przystankowa)
Rower: trasa z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką (Al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna).
Parkingi samochodowe:  dla widzów zorganizowane będą specjalne bezpłatne miejsca parkingowe przy ul. Radosnej (na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MATCHPOINT) – dojazd od strony Wysokiej oraz przy ul. Przystankowej – dojazd od strony Bielan Wrocławskich. Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o nieparkowanie wzdłuż ul. Głównej w miejscowości Ślęza.


Bilety

Bilety dwudniowe (dostępne wyłącznie w sprzedaży online w Biletin)

50 zł - bilet normalny
35 zł - bilet studencki (powyżej 18 lat do 26 roku życia za okazaniem legitymacji studenckiej)
20 zł - bilet ulgowy (dzieci od 8 do 18 lat, emeryci oraz osoby niepełnosprawne) 

Bilety jednodniowe

30 zł - bilet normalny
20 zł - bilet studencki (powyżej 18 lat do 26 roku życia za okazaniem legitymacji studenckiej)
15 zł - bilet ulgowy (dzieci od 8 do 18 lat, emeryci oraz osoby niepełnosprawne) 

Bilety rodzinne - jednodniowe

73 zł - bilet rodzinny (2+1) - upoważnia do wstępu dwie osoby dorosłe oraz jedną osobę korzystającą z uprawnienia biletu ulgowego (dzieci od 8 do 18 lat, emeryci oraz osoby niepełnosprawne) 
86 zł - bilet rodzinny (2+2) - upoważnia do wstępu dwie osoby dorosłe oraz dwie osoby korzystające z uprawnienia biletu ulgowego (dzieci od 8 do 18 lat, emeryci oraz osoby niepełnosprawne) 

Dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny

Bilety
Sprzedaż zakończona.