EnglishEnglish
 
Wirtuozi Magii 2015

Wirtuozi Magii 2015

czw., 10 grudnia 2015, 20:00

Centrum Kongresowe UP
ul. Akademicka 15
20-950, Lublin
sprzedaż zakończona
Opis

HIT ROKU ! WIRTUOZI MAGII 2015 LUBLIN

PREMIERA OGÓLNOPOLSKIEJ TRASY KONCERTOWEJ

 

„Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein”  

Od teraz więc zegar zaczyna inaczej odmierzać czas a rzeczywistość zmienia swój wymiar… Iluzja jaką zobaczysz przeniesie Cię ponad przeciętność, wyjdziesz poza granice rozumu. Zobaczysz rzeczy niezrozumiałe dla ludzkiego oka i umysłu… Zabierzemy Cię w podróż do świata Magii, gdzie niezwykłe wydarzenia są codziennością… 

Koncert rozpocznie występ sławy świata iluzji Marcina Muszyńskiego. W swoim repertuarze Marcin stworzył własne autorskie Magiczne Etiudy z najtrudniejszych na świecie projektów Dużej Iluzji takich jak: Etiuda z Lewitacją asystentki oraz…przecięcie na pół iluzjonisty i wiele innych. Artysta jako pierwszy Iluzjonista w Polsce dociera do ścisłego finału programu:MAM TALENT , do ścisłej czwórki  najbardziej utalentowanych ludzi w kraju, później pojawia się w programie jako gwiazda z z niezwykłą premierą telewizyjną (na żywo!) „Lewitacji Fortepianu wraz z Pianistą”--Po tej premierze, zostaje zaproszony na trasę koncertową w Las Vegas. Mistrzowi w trakcie występu towarzyszyć będzie grono pięknych asystentek- modelek, między innymi : Ewelina Lesiak-Muszyńska koronowana w Międzynarodowym Konkursie MISS SLAV którego finały odbyły się w samym sercu Paryża, Miss Polski Dolnego Śląska. Modelki z pewnością poprzez swój wdzięk jak i  fikuśne stroje  rozbudzą wyobraźnie widza w sposób ponad egzystencjalny.

W programie: 

1. Etiuda z lewitacją modelki (koronowanej Miss). 
2. Program Komediowy w formie Magicznego Kabaretu. 
3. Program Kabaretowy z Duchami wraz z magicznym pojawieniem Asystentki. 4.  „Magiczna Podróż” - Zaskakujący, dynamiczny, trzymający w ciągłym napięciu pokaz, w którym Iluzjonista zostaje przecięty  piłą spalinową po czym jego nogi odjeżdżają na rowerze do publiczności, pozostawiając na scenie  tułów... Wówczas na ratunek Mag pojawia piękne Anioły... - Etiudzie towarzyszą niezwykłe stroje, dym, specjalnie skomponowana niezwykła muzyka... - Magiczna etiuda sensacyjnego odcinka programu „Mam Talent”.

Kolejną zagadką jest druga część koncertu w trakcie której nasze zmysły zainspiruje tegoroczna postać:  MISTER OF MUSIC WIRTUOZI MAGII 2015  : Limboski wraz z otaczającą go grupą genialnych muzyków.Limboski to projekt muzyczny i jednocześnie pseudonim artystyczny wokalisty, autora piosenek. Jego muzyka łączy w sobie klimat wczesnych utworów Macieja Maleńczuka i Toma Waitsa, głos przypominający chwilami Leonarda Cohena lub Jima Morissona na żywo hipnotyzuje publiczność charakterystycznym dla niego  gardłowym śpiewewem. Ma w repertuarze szeroko pojęty folk: proste piosenki, oberki, szamański blues i polskie tango, syntezatorowe szaleństwo i surowe gitarowe brzmienia. LIMBOSKI to magia dźwięku 

i słowa oraz męska, rockandrollowa energia. Artysta przyzwyczaił wszystkich, że co roku zaskakuje świeżymi pomysłami. W  przeglądzie twórczości trudno nie wspomnieć o całej masie sukcesów. Wędrując do samych początków czyli płyty "Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki".  Wokalista zaczął występować w krakowskich klubach jako "Limbo Nu Blues Project". Wkrótce skrócił nazwę do "Limbo" i rozpoczął współpracę z Łukaszem Wiśniewskim (harmonijka), Bartkiem Kazkiem (bębny) i Piotrem Górką (kontrabas). W tym składzie projekt wkrótce zyskał sobie uznanie na polskiej scenie bluesowej dzięki oryginalnemu podejściu do klasyki bluesa i melodyjnym oryginalnym piosenkom. Zespół zdobył wiele nagród  i wyróżnień, m.in. główne nagrody na festiwalach "FAMA 2007" i "GRAMY 2008" dla najlepszego zespołu i dla najlepszej piosenki (utwór "Czarny Kolczyk"). W 2008 roku ukazał się album "Czarny Kolczyk". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w "Tribute to Georgie Buck", ( nominowany do Fryderyków 2012) to kolejne inspirujące wyróżnienie  LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym  Must Be The Music z autorskim utworem - "Czarny Otello"  - i kolejny, piękny sukces w postaci półfinału.  Przy tym wszystkim Limboski i jego twórczość to muzyka komunikatywna, błyskawicznie trafiająca do świadomości słuchacza – jego piosenki wpisują się  w tradycję polskiej „piosenki z tekstem” i udowadniają, że wkrótce w świadomości szerokiej publiczności pojawi się nowa gwiazda na miarę Marka Grechuty czy Czesława Niemena.

Nietypowa, nietuzinkowa, niepohamowana, nieodparta potrzeba wyrażania otaczającego nas świata w sposób odmienny od ogółu jest inspiracją ogólnopolskiej trasy koncertowej pt. WIRTUOZI MAGII2015 z premierą w Lublinie w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego dnia 02.10.2015 o godz. 17:00 ;  20:00 .

Zapraszamy do świata iluzji który, przeniesie Cię... do niezwykłych tajemnic i nieznanej dotychczas rzeczywistości… 

TWORZYMY NOWY WYMIAR SZTUKI


Marcin Muszyński:
https://www.youtube.com/watch?v=zQjggW6Zd20

Limboski: 
https://www.youtube.com/watch?v=UE4ehfF-8C4
https://www.youtube.com/watch?v=I-G1JePMpBk
https://www.youtube.com/watch?v=JzOYynt-hzA

Bilety
Sprzedaż zakończona.