EnglishEnglish
 
Łukasz Janik - Charytatywnie

Łukasz Janik - Charytatywnie

pt., 10 grudnia 2010, 20:00
Opis

WSTĘP

W piątek, 10 grudnia 2010 roku, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbędzie sie turniej sztuk walk połączony z koncertem hiphopowym rapera ‘’Fu’’. Turniej organizowany jest w celu pozyskania środków na zakup pomp insulinowych dla chorych dzieci z województwa dolnośląskiego. W ramach organizowanej imprezy, będzie miała miejsce również  licytacja przedmiotów przekazanych od osób z pierwszych stron gazet – aktorów, artystów, piosenkarzy i sportowców. Cały dochód osiągnięty ze sprzedaży cegiełek oraz aukcji zostanie w całości przeznaczony na cele charytatywne. Warto nadmienić, iż pompy insulinowe zostaną zakupione bezpośrednio przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Dziecięcym Wewnętrznym SP ZOZ Szpital Wojewódzki w Jeleniej Gorze, którego prezesem jest pani Anna Sinica. Koordynatorem  naszej akcji jest prof. dr hab. Anna Noczyńska – konsultant wojewódzki d/s diabetologii z Kliniki Endokrynologii Dziecięcej i Wieku Rozwojowego AM we Wrocławiu oraz Magdalena Popiel de Choszczak i Agnieszka Fauter – Majsterek - przedstawicielki medyczne firmy ROCHE DIAGNOSTICS POLSKA Sp. z o.o.

ORAGNIZATORZY

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Łukasz Janik, zawodowy pięściarz grupy Knockaut Promotion oraz prezes Stowarzyszenia ''Power Boks – Jelenia Góra''. Łukasz Janik walczył w 21 galach zawodowych, uczestniczył zaś w przynajmniej kilkudziesięciu. Walczył m. in w Montrealu,  Moskwie oraz w Niemczech na galach organizowanych przez profesjonalną grupę Sauerland Event. Boksował również na dużych galach w Polsce np. w Łódzkiej Arenie przed walką  ADAMEK – GOLOTA na gali POLSAT BOXING NIGTH gdzie było obecnych blisko 24000 osób, czy odbywającej się na tej samej hali walki DIABLO – FRAGOMENI o tytuł najbardziej prestiżowej federacji boksu zawodowego WBC.

Dzięki bogatej karierze amatorskiej, podczas której stoczył blisko 120 walk i był świadkiem wielu imprez sportowych, Łukasz Janik jest w stanie zapewnić, aby organizowany w Jeleniej Górze charytatywny turniej bokserski spełniał standardy gali bokserskiej, zarówno pod względem sportowym jak i artystycznym.

SPONSORZY

Ring oraz nagrody dla zawodników ufunduje firma DRAGON SPORTS z Jeleniej Góry.
Catering dla 150 osób organizuje hotel „Fenix” z Jeleniej Góry. Firma M’Chicken zapewnia obsługę gastronomiczną oraz reklamową. Zaś nad bezpieczeństwem imprezy będzie czuwać „Security Joker”, specjalizująca się w obsłudze imprez masowych.

SCENARIUSZ IMPREZY

Imprezę o charakterze sportowo-rozrywkowych rozpocznie występ taneczny z jeleniogórskiej szkoły tańca. Jednakże, głównym i kluczowym elementem imprezy będą walki bokserskie, jak również walki w formule K1 czy May-tai, odbywane na profesjonalnie przygotowanym ringu. W trakcie trwania imprezy zaplanowano 6 walk, w których wezmą udział pięściarze zamieszkujący tereny dolnego śląska.

Wśród wysokiej klasy zawodników będziemy mogli zobaczyć m. in. Rafała Kaczora, wielokrotnego mistrza Polski, reprezentanta kadry narodowej, uczestnika Olimpiady w Pekinie. Na ringu stanie także Mariusz Burzyński, mistrz polski i wielokrotny medalista mistrzostw oraz Krzysztof Sadloń wielokrotny mistrz kraju w rożnych kategoriach wiekowych i wagowych. W trakcie trwania turnieju będziemy mogli podziwiać również umiejętności oraz technikę mistrza polski kategorii średniej Piotrka Rucińskiego. W jednej z czołowych walk wystąpi jeleniogórzanin, reprezentant „Power Boks - Jelenia Góra’’ Ireneusz Zakrzewski, triumfator mistrzostw Polski kadetów i v-ce mistrz polski juniorów, członek kadry narodowej. Gwiazdą turnieju będzie Mariusz Cieśliński, mieszkający na co dzień w Świebodzicach zawodowy mistrz świata w Muay Thai, będący niewątpliwie jedną z największych postaci  współczesnych sportów walki w Polsce.

Jak już wspomniano, pojedynki mistrzów przeplatane będą występami artystycznymi oraz licytacją rożnego rodzaju przedmiotów. Uatrakcyjnieniem tego elementu będą krótkie filmiki, wyświetlane na telebimie, w których gwiazdy opowiadać będą o przekazanych na aukcję przedmiotach, ich pochodzeniu i sentymentalnej wartości każdego z nich. Nagraniem migawek zajmie się profesjonalne studio DIIL FILM STUDIO z Warszawy.

Wyjątkowe osobistości świata kultury i sztuki zapowiedziały swój udział i pomoc w naszej imprezie. Między innymi Michał Żebrowski i Hanna Śleszyńskia zdecydowali się nie tylko przekazać należące do nich przedmioty na licytację, ale również osobiście wspomóc organizację imprezy. Wśród gwiazd będziemy mogli spotkać Przemka Saletę, Krzysztof „diablo” Włodarczyka oraz Tomasza Iwana. Sokol&Pono także potwierdzili swój udział w gali.

Warto nadmienić, iż cała impreza zostanie przygotowana w sposób profesjonalny, opowiadający organizacji prawdziwych gal bokserskich. Odpowiednie oświetlenie ringu oraz niezbędne nagłośnienie zostanie zapewnione przez, firmę od lat specjalizującą się w przygotowaniu imprez masowych. Nadto, dym, reflektory oraz piękne hostessy stworzą niezapomniany klimat. Również przygotowany przez sponsorów catering oraz piękna, elegancka zastawa stołów, kwiaty oraz świece podniosą jakość oraz prestiż niniejszej imprezy.

Jak już wspomniano powyżej, wstęp na imprezę gwarantuje zakup cegiełki o wartości nie niższej niż 25 zł. Goście, którzy wezmą udział w imprezie, będą mieli okazję nie tylko spędzić czas wśród sportowców najwyższej klasy, ale także wziąć udział w organizowanym koncercie oraz spotkać się z gwiazdami, które zdecydują się osobiście uczestniczyć w imprezie. Co istotne, w czasie samych walk oraz przerw między nimi hostessy będą zbierać datki na rzecz chorych dzieci. Puszki, których wykonaniem pod okiem Pani Dyrektor Piasecka zapewnią uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, będą zatwierdzone i oplombowane przez Urząd Prezydenta Miasta.
Po zakończeniu walk i licytacji rozpocznie się artystyczna część imprezy, której gwiazdą będzie warszawski raper ‘’Fu’’, autor 10 solowych płyt, szeroko znany młodej publiczności. Artysta wykona swoje największe hity, po czym zaszczyci swoją obecnością pozostałą, dalszą część imprezy.
Głównym założeniem imprezy jest to, aby przy jej organizacji nikt nie zarabiał, a każda zebrana złotówka zasiliła szczytny cel jakim jest niewątpliwie pomoc potrzebującym dzieciom. Warto nadmienić, iż wszyscy zawodnicy, artyści oraz sponsorzy zdecydowali się na wzięcie udziału w imprezie pro bono.
Mamy nadzieję, iż impreza okaże się wielkim sukcesem i wezmą w niej udział nie tylko mieszkańcy Jeleniej Góry, ale również okolicznych miejscowości. W tym celu została przeprowadzona szeroka kampania regionalna – w lokalnej prasie i telewizji Dami. Czołowy organizator Łukasz Janik udzielił już pierwszych wywiadów m. in. do radia muzycznego, gazety wrocławskiej, gazety i portalu internetowego jelonka.com oraz nowin jeleniogórskich nj24.pl. Jest również przekonany, że inne osoby oraz firmy szeroko zaangażują w pomoc chorym dzieciom.

POMPA INSULINOWA

Pompa insulinowa osobista  to niewielkie urządzenie medyczne o masie około 100 g ze zbiornikiem na insulinę o pojemności 3 ml (1 ml insuliny zawiera 100 j) służące do ciągłego podskórnego podawania insuliny. Medycznymi wskazaniami do stosowania tej terapii są:

  1. brak kontroli cukrzycy u osób stosujących insulinę w 4 wstrzyknięciach,
  2. „chwiejny" przebieg cukrzycy,
  3. osoby aktywne, uprawiające sport bądź intensywnie pracujące, zwłaszcza takie które nieregularnie odżywiają się lub często podróżują,
  4. osoby o niewielkim zapotrzebowaniu na insulinę, które jednakże cierpią na hiperglikemie poranne (tzw. efekt brzasku).

Dla dzieci, zwłaszcza tych małych i aktywnych ruchowo, pompa insulinowa jest przepustką do normalnego życia, pełnego radości i uciech dzieciństwa.
                                      
Wszyscy chętni wspomożenia naszej akcji i pomocy chorym dzieciom mogą wpłacać pieniądze na specjalnie utworzone w tym celu subkonto Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Dziecięcym Wewnętrznym SP ZOZ Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze. Każda wpłata może się bezcenna w umożliwieniu małym pacjentom lepszego i bardziej komfortowego życia.

KONTO


PKO BP SA w Jeleniej Górze  NR: 88 1020 2124 0000 8102 0127 3473.
W tytule wpłaty piszemy "POMPA INSULINOWA".

 

źródło: materiały promocyjne organizatora