EnglishEnglish
 
Maria Peszek

Maria Peszek

niedz., 27 października 2013, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Maria Peszek zagra w Eterze!

Charyzmatyczna, żywiołowa i bezkompromisowa artystka, Maria Peszek wystąpi  ponownie we Wrocławiu. W ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje” usłyszymy ją już 27 października w klubie muzycznym Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Maria Peszek pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w 2005 r. wraz z płytą „Miasto mania” i od razu wzbudziła wiele kontrowersji. Niepokorna natura, oryginalne teksty i prowokacyjne zachowanie od początku szły w parze z ciekawą muzyką i nowatorskim podejściem do sztuki. Sama mówi o sobie, że jest performerką. To doskonała definicja tego, czym się zajmuje. Grała w teatrze, obecnie występuje na koncertach, prowadzi audycje w radiu i za każdym razem zachowuje się tak, jakby była stworzona właśnie do tego. Jedni ją krytykują, inni nie mogą oderwać od niej oczu. Ona sama twierdzi, że artysta powinien przekraczać wszelkie granice i konsekwentnie realizuje swoje zamierzenia. W 2008 r. nagrała płytę „Maria awaria” poruszającą temat seksu i cielesności. Wydana w 2012 roku kolejna płyta “Jezus Maria Peszek” okrzyknięta została najbardziej kontrowersyjną produkcją roku, a sama Maria zyskała miano pierwszej skandalistki rodzimej sceny muzycznej.

Wiedzieliśmy, że nowy materiał ma w sobie fantastyczny potencjał, ale okazało się, że 'Jezus' to koncertowa petarda! To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co, robię, ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą - mówi Maria Peszek. 

Żeby w pełni doświadczyć emocji jakie wyzwala płyta, która w Polsce wywołała burzę i o której sama Maria mówi, że jest dla niej najważniejsza, trzeba być na koncercie.


Bilety:  
47 zł – pierwsze 300 szt.,
55 zł – przedsprzedaż,
60 zł – w dniu koncertu

70 zł - miejsca siedzące ( balkon)

Źródło: organizator wydarzenia
Foto: Ivo Dudek 

Bilety
Sprzedaż zakończona.