EnglishEnglish
 
X SuperFinał PLFA

X SuperFinał PLFA

sob., 11 lipca 2015, 19:00
( Otwarcie bram: 15:00 )


Stadion Wrocław
al. Śląska 1
54-118, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany na arenie UEFA EURO 2012 - Stadionie Wrocław. Mecz wieńczący sezon Topligi odbędzie się w sobotę 11 lipca br.

15:00 otwarcie bram stadionu - otwarcie superfinałowego miasteczka The World Games
19:00 ceremonia rozpoczęcia X SuperFinału

Trzy ostatnie SuperFinały były spektakularnymi sukcesami działającej zaledwie od 2006 roku Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). Mecze te na stadionach obejrzało łącznie prawie 50 000 i paręset tysięcy widzów przed telewizorami.

Już w sobotę 11 lipca na Stadionie Wrocław zmierzą się dwie najlepsze polskie drużyny. Stawką meczu będzie mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). O prawo gry w X SuperFinale rywalizuje osiem drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej - Topligi. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane 27 i 28 czerwca. Ich zwycięzcy zagrają na nowoczesnym stadionie, który w 2012 roku był jedną z aren UEFA Euro 2012.We wszystkich drużynach najwyższej Topligi występują zakontraktowani Amerykanie. Niejednokrotnie mają oni na swoim koncie występ w NFL i znakomitych drużynach akademickich. 

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. 

O 15:00 na esplanadzie Stadionu Wrocław zostanie uruchomione miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będzie miała każda osoba posiadająca bilet. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy poprzedzającej SuperFinał będą sporty The World Games. Kibice będą mieli unikatową sposobność wcielić się w rolę graczy dyscyplin, które znajdą się w programie Światowych Igrzysk Sportowych, które już w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu. 

Nie zabraknie też futbolu amerykańskiego, który jest jednym ze sportów wrocławskich The World Games. Uczestnicy pikniku będą mogli, choć na chwilę, stać się prawdziwymi futbolistami - rzymierzyć uniform zawodnika, sprawdzić, z jaką prędkością rzuca się piłką, jak trafić nią do celu oraz zmierzyć się z Reprezentantami Polski! Na każdego czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Wszystko odbywać się będzie w rytm muzyki i w roztaczających się zapachach prawdziwych amerykańskich kulinarnych specjałów. 

Efektowna ceremonia otwarcia, która poprzedzi mecz rozpocznie się o godzinie 19:00.

Bilety
Sprzedaż zakończona.