EnglishEnglish
 
Międzynarodowe Targi Turystyczne

Międzynarodowe Targi Turystyczne

2013-04-05 - 2013-04-07
( otwarcie targów - godz. 10 )


Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

ZNAMY JUŻ GOŚCIA SPECJALNEGO KWIETNIOWYCH TARGÓW TURYSTYCZNYCH.

Już wkrótce Hala Stulecia zamieni się w raj dla miłośników podróży. W dniach 5-7 kwietnia Dolnoślązacy wezmą udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych. To już piąta, jubileuszowa edycja

Gościem specjalnym Targów będzie Beata Pawlikowska - pisarka, felietonistka, prezenterka radiowa, ilustratorka, fotograf, a podróżniczka z zamiłowania. Znana m.in. z audycji Świat według Blondynki (Radio Zet), z programu Zagadkowa Blondynka (TVP2) oraz serii książek Blondynka w… opisujących podróże do najdalszych zakątków świata, m.in. na Bali, do Amazonii, Australii i w Himalaje. Mówi, że nie liczy, w ilu miejscach była. Ważne jest tylko to, czego wtedy doświadczyła. Prawdopodobnie jako pierwsza kobieta przeszła przez „najbardziej malaryczną dżunglę świata” – Darien na pograniczu Panamy i Kolumbii. 

Wierni fani Festiwalu Podróżników i w tym roku nie będą zawiedzeni. Zaprosiliśmy podróżników-entuzjastów, którzy swoimi opowieściami przeniosą słuchaczy w najodleglejsze zakątki kuli ziemskiej. Nie wiedzą Państwo, jak podróżować z dzieckiem? - pomoże Anna Albot z Rodzina bez granic. Marzą Państwo o dalekich wyprawach, ale ograniczeniem jest zasobność portfela? - pasjonaci z Busem przez świat i Autostopem ku wolności podpowiedzą, jak to pogodzić.

Fani wspinaczki wysokogórskiej spotkają się z Olgą Morawską, żoną tragicznie zmarłego polskiego himalaisty Piotra Morawskiego. Opowie ona o swojej miłości do podróży oraz o działalności fundacji „Nagle sami”, która pomaga osobom po stracie bliskich.

Znakomici fotografowie: Adam Chara i Krzysztof Bielatowski w ramach warsztatów Akademii Nikona zdradzą tajniki swojej pracy. Będą mówić o fotografii w podróży i sztuce street foto. Zdjęcia w Państwa domowej galerii już nigdy nie będą takie same!

Doskonałą atrakcją będą też warsztaty survivalu. Ich uczestnicy na pewno w przyszłości poradzą sobie z rozpaleniem ognia bez użycia zapałek i zapalniczki – nie tylko w dziczy, ale także na grillu u znajomych. A może planują Państwo wakacje w egzotycznych miejscach? Z pewnością warto wziąć udział w konferencji na temat chorób tropikalnych i dowiedzieć się, jak im zapobiegać, gdzie i czym się szczepić.

Najmłodsi też nie będą się nudzić. Planetarium Bajkonur odkryje i wyjaśni zagadki kosmosu. Przyjadą też „prawdziwi” Indianie i kowboje. Jack’s City przeniesie nas na szalony Dziki Zachód – będzie rodeo, dojenie krowy, rzut lassem i płukanie złota. Dzieci, a także ich rodziców ucieszy na pewno wspólne wycinanie łowickich wzorów i tworzenie pięknych kwiatowych bukietów. Nie zabraknie także niezwykłych eksperymentów, które przygotuje wrocławskie Humanitarium. Najmłodsi dowiedzą się, jak funkcjonuje nasze ciało i umysł.

Międzynarodowe Targi Turystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Poprzednia edycja była ogromnym sukcesem – Halę odwiedziły tysiące uczestników. Także w tym roku nie zabraknie wystawców z całego świata i niesamowitych atrakcji!

Źródło: Evento S.A.

Bilety/karnety:
- bilet jednodniowy, normalny - 15zł
- bilet jednodniowy, ulgowy - 10zł 
- karnet dwudniowy normalny - 20zł
- karnet dwudniowy, ulgowy - 15zł
- bilet grupowy - 8zł.

Bilety ulgowe przysługują uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji, oraz osobom niepełnosprawnym. Dzieci do 7 roku życia (włącznie) wstęp wolny. 
Bilety grupowe (powyżej 10szt. ) prosimy zamawiać TUTAJ
Bilety
Sprzedaż zakończona.