EnglishEnglish
 
Atrament dla leworęcznych

Atrament dla leworęcznych

czw., 12 maja 2011, 19:00

Teatr KTO
ul. Gzymsików 8
30-015, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

 

Atrament dla leworęcznych to współczesna komedia. Składa się ona z kilku przenikających się, obyczajowych scen, pełnych absurdalnego humoru. Ideą spektaklu jest jednak odejście od dosłowności - bohaterów nie da się umieścić w żadnym miejscu i czasie. Nie mają imion, nazwisk, nie wiadomo gdzie mieszkają i czym się zajmują. Pojawiają się na scenie i generują kolejne zdarzenia, wcielając się w wymyślone przez siebie postaci.

Atrament dla leworęcznych to rodzaj zabawy, w której czwórka aktorów o ponadnaturalnej wyobraźni potrafi z prozaicznych codziennych czynności wydobyć dowolne ilości słownego i sytuacyjnego komizmu.

Premiera - 7 maja 2008

Krzysztof Niedźwiedzki - w 1996 roku założył istniejącą do dzisiaj grupę kabaretową Formacja Chatelet. Jest autorem tekstów i reżyserem dwóch pierwszych programów tej grupy. Współredaguje humorystyczne pismo Nowy Pompon. Zajmuje się pisaniem tekstów satyrycznych, scenariuszy telewizyjnych i sztuk teatralnych.

"Szanowne panie, szanowni panowie i wy wszyscy inni przygodnie tu zebrani widzowie z waszymi nieprzyzwoicie wypchanymi portfelami! Oto właśnie nadeszła ta od dawna oczekiwana przez was chwila, gdy będziecie mogli mieć jeszcze więcej pieniędzy! I jeszcze więcej portfeli! Wystarczy, że zainwestujecie waszą gotówkę w nasz Kapeluszowy Fundusz Inwestycyjny, a już niebawem będziecie znacznie bardzie obrzydliwie bogaci i nieporównywalnie bardziej nieprzyzwoicie szczęśliwi! Każda złotówka wrzucona do tego kapelusza zostanie bezpowrotnie pomnożona, a każde dwa złote zostaną od razu przez nas nieodwracalnie zainwestowane! Pamiętajcie, tylko u nas pieniądze zamieniają się w marzenia, a marzenia mają zapach kapelusza!"

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki

Muzyka: Jerzy Zając

Występują: Jacek Buczyński, Krzysztof Niedźwiedzki, Paweł Rybak, Maciej Słota

 

źródło: materiały promocyjne organizatora (tkto)

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.