EnglishEnglish
 
Charmolypi

Charmolypi

sob., 28 grudnia 2013, 19:00

Teatr Polski
Scena na Świebodzkim
pl. Orląt Lwowskich 20c
53-605, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Charmolypi

Spektakl solowy Alexandry Kazazou ze Studia Matejka

Przedstawienie jest zbudowane z osobistych historii aktorki, wyrażonych poprzez ekspresję ciała. Tam bowiem, gdzie kończy się możliwość wyrażania za pomocą słowa, rodzi się opowieść wypływająca z cielesności. Przedstawienie to swoista mapa myśli kobiety walczącej z niezrozumieniem siebie w rzeczywistości. Bohaterką „Charmolypi” jest młoda kobieta, która uświadamia sobie, że choć ma wiele koncepcji samej siebie, brak jej poczucia własnej tożsamości. Pragnie ją zbudować, sięgając do swoich wspomnień i porównując je z doświadczeniami innych, których spotyka podczas swoich podróży. „Charmolypi” to historia kobiety dążącej do transcendencji. To także prowokacja wobec nas wszystkich. Jeśli nie umiemy odróżnić dobra od zła, nie potrafimy odnaleźć równowagi. Greckie słowo „charmolypi” odnosi się do dwoistości, która tkwi u źródeł ludzkiego doświadczenia. W wolnym tłumaczeniu oznacza „słodko-gorzki” lub „radosny smutek”. W języku potocznym, często mówi się, że „charmolypi” mają ludzie starsi, znaczy to, że są bogaci w życiowe doświadczenia.

Woda musi spłynąć. Czas płynie kropla po kropli. Cały świat jest pogrążony w chaosie. Minuta ciszy za zdesperowanych. Dla tych, co czekają… W pustce, bez nadziei. Tylko pamięć może przynieść światło - Alexandra Kazazou.

AKTORKA: Alexandra Kazazaou
REŻYSERIA: Matej Matejka
RUCH SCENICZNY: Vivien Wood 
DRAMATURGIA: Matej Matejka
KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Ditte Berkeley
KOSTIUMY: Agnieszka Katyńska

Alexandra Kazazou urodziła się we Wrocławiu. Jest pół Greczynką, pół Polką. Studiowała aktorstwo w Państwowej Szkole Teatralnej w Salonikach, gdzie uzyskała dyplom z klasycznego teatru greckiego i pracowała jako aktorka w Północnym Teatrze Narodowym. Współzałożycielka grupy teatralnej Asypka w Atenach, ukończyła aktorski program magisterski organizowany przez Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University School of Theatre. Obecnie należy do zespołu Studia Matejka. Jest także członkinią Odra Ensemble i współinicjatorką projektu „Jubilo”. Prowadzi zajęcia z antycznej tragedii greckiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W swych badaniach skupia się na funkcji chóru w tragedii greckiej. Odbyła wyprawę na Kubę – w okolice bazy Guantanamo, która była dla niej ważnym doświadczeniem oraz źródłem inspiracji. Posiada dyplom z  jogi ashtangi.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.