EnglishEnglish
 
Compagnia Sineglossa Herezja [Czarna]. Wiedza

Compagnia Sineglossa "Herezja [Czarna]. Wiedza"

pt., 2 listopada 2012, 19:00

Studio Na Grobli
ul. Na Grobli 30/32
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Pierwszy epizod cyklu „Herezja” poświęconego postaci i idei Joanny d’Arc. Źródłem gramatyki i wizji Joanny jest teologia – to ona umożliwia ich powstanie i nadaje im kształt. Ludzka, (zbyt ludzka) potrzeba opanowania narzędzi, które – przez ironię losu bądź skutkiem świadomego wyboru – staną się przyczyną skazania jej na śmierć. Między Joanną a jej hagiografką, jak też między aktorką a reżyserką (którzy są jedną i tą samą osobą), toczy się pełen sprzeczności dialog obrazów i dźwięków. Joanna uczy się i naśladuje, przekształcając to, czego się nauczyła, we własny język: aktualny, żywy i oryginalny. To jej prawdziwe zbawienie, a zarazem potępienie. 

Compagnia Sineglossa to grupa włoskich artystów wywodzących się z różnych dziedzin sztuki, eksplorująca relacje między światłem a ciałami w działaniu. Każde przedstawienie zespołu zrealizowane jest z chirurgiczną precyzją: wizualną dramaturgię buduje „software” ludzkich oddechów, który jest syntezą techniki i kruchych ciał aktorów. Sineglossa tworzy analogowe spektakle „wysokiej rozdzielczości” bez użycia technologii cyfrowej. Artyści uważają się za rzemieślników i, jak każdy dobry rzemieślnik, projektują i konstruują narzędzia (w odpowiedzi na konkretne potrzeby artystyczne), za pomocą których tworzą swoje prace.

Poetyka grupy jest daleka od pop-artu, cynizmu, nihilizmu i lekkiej rozrywki. 

Zespół założyli w 2006 roku Federico Bomba, Luca Poncetta i Simona Sala. Sineglossa prezentowała swoje prace na wielu festiwalach we Włoszech i na świecie.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.