EnglishEnglish
 
Compagnia Sineglossa Remember Me

Compagnia Sineglossa "Remember Me"

wt., 30 października 2012, 19:15

sprzedaż zakończona
Opis

Po rozstaniu z Eneaszem Dydona, targana bólem, popełnia samobójstwo, wołając „Remember Me!” (Pamiętaj mnie!). Co by było, gdyby Eneasz, który postawił publiczny obowiązek ponad prywatne pragnienia, wypowiedział te same słowa podczas podróży, która oddzieliła go na zawsze od ukochanej?

Spektakl rodzi się z fragmentów męskich i żeńskich, które pojawiają się, mieszają, łączą i znikają: ciało ulega fragmentacji – jego poszczególne części nie składają się na pewną, stabilną tożsamość. Począwszy od hermafrodyty sprzed stworzenia Adama i Ewy, mit jest kluczem do teraźniejszości.

Forma spektaklu nasuwa fundamentalne pytania o jego sens: co aktorzy robią za tymi ekranami, pod tymi światłami? Czy to, co widzimy, dzieje się naprawdę?

Compagnia Sineglossa to grupa włoskich artystów wywodzących się z różnych dziedzin sztuki, eksplorująca relacje między światłem a ciałami w działaniu. Każde przedstawienie zespołu zrealizowane jest z chirurgiczną precyzją: wizualną dramaturgię buduje „software” ludzkich oddechów, który jest syntezą techniki i kruchych ciał aktorów. Sineglossa tworzy analogowe spektakle „wysokiej rozdzielczości” bez użycia technologii cyfrowej. Artyści uważają się za rzemieślników i, jak każdy dobry rzemieślnik, projektują i konstruują narzędzia (w odpowiedzi na konkretne potrzeby artystyczne), za pomocą których tworzą swoje prace. Poetyka grupy jest daleka od pop-artu, cynizmu, nihilizmu i lekkiej rozrywki. 

Zespół założyli w 2006 roku Federico Bomba, Luca Poncetta i Simona Sala. Sineglossa prezentowała swoje prace na wielu festiwalach we Włoszech i na świecie.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.