EnglishEnglish
 
Malowany Ogród

Malowany Ogród
II Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

sob., 27 września 2014, 10:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Malowany Ogród 

Twórcy:

Compagia T.P.O. (Prato, Włochy)
dyrektor artystyczny - Francesco Gandi, Davide Venturini
choreografia - Anna Balducci, Piero Leccese
wizualizacje - Elsa Mersi
muzyka - Spartaco Cortesi
technologie komputerowe - Rossano Monti
narracja - Caterina Poggesi
kostiumy - Loretta Mugnai
rekwizyty - Valerio Calonego, Livia Cortesi, Gregory Petitqueux
scenarzysta - Stefania Zampiga
organizacja - Valentina Martini, Francesca Nunziati, Chiara Saponari

Obserwuj, jak porusza się motyl. Machające skrzydełka wyglądają jak pędzle malujące w powietrzu; ależ to wygląda jak taniec! Taniec zachwytu trwający nieraz cały dzień... To wszystko wydarza się pomiędzy wschodem a zachodem słońca.

A teraz popatrz: krajobraz, a w nim jajo, larwa, gąsienica, motyl, rój motyli! Są piękne, kolorowe, przemieszczają się zwinnie w powietrzu, trzepoczą do ucha. To są baletnice, które malują powietrze swoimi pięknymi skrzydełkami.

Na scenie jest domek motyla zrobiony z siateczki i kolorowych obrazów projektowanych na biały dywan i dwa, wielkie skrzydła, otulające całą przestrzeń. Dwójka tancerzy porusza się, bawi, maluje w powietrzu. Są lekkością... zapraszają publiczność do odkrycia fascynującego procesu- powolnej metamorfozy poczwarki w motyla.

T.P.O. to wizualny, emocjonalny i porywający teatr. Najważniejszą w pełnych obrazów, kolorów i dźwięków spektaklach Włochów, jest przestrzeń.... Dzięki użyciu interaktywnych technologii, każdy spektakl zamienia się w doświadczanie „wrażliwej” przestrzeń, gdzie najmłodsi widzowie poczuć mogą cienką granicę, pomiędzy sztuką i zabawą. Tancerze występują, a publiczność wchodzi w interakcje między sobą, odkrywając nowe formy ekspresji, wychodzące poza język i kulturowe bariery. Grupa TPO znana jest z zastosowania dużych, wizualnych scenerii, które artyści, dzięki zastosowaniu sensorycznych i zdigitalizowanych technologii, zamieniają w interaktywne przestrzenie teatralne. Ten dodatkowy aspekt sprawia, że spektakle są jeszcze bardziej przystępne dla szerokiej, międzynarodowej publiczności.

Źródło: organizator wydarzenia

Spektakl dla dzieci od lat 4.
Czas trwania: 50 minut

Bilety
Sprzedaż zakończona.