EnglishEnglish
 
Smoki

Smoki
II Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

niedz., 28 września 2014, 16:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

SMOKI  

Teatr Animacji z Poznania, 

“Smoki” Maliny Prześlugi, reż. Marian Pecko

Jest sobie świat, w którym żyją wyłącznie smoki. Chodzą do pracy i szkoły, mają rząd i prezydenta w Białym Smoczym Domu, a wieczorami opowiadają swoim dzieciom bajki… o złych i straszliwych ludziach, którzy dawno, dawno temu siali postrach w smoczym królestwie. Na szczęście przecież ludzie nie istnieją, można ich spotkać tylko w bajkach.

Jest i świat ludzi, taki jak nasz. A w nim Człowiek Karol i jego wierny Prosiak. Karol jest prawdziwym bohaterem. Wierzy w istnienie smoków, dlatego wszyscy biorą go za wariata. Bo przecież smoki nie istnieją, można je spotkać tylko w bajkach. Chyba że przypadkiem trafi się do pokoju prawdziwego smoka, małego Roara i razem z nim poszuka się prawdy. Tej, o której wszyscy milczą.

Teatr Lalek w Poznaniu, istniejący od 1945 roku, zmieniał nazwę zgodnie z ewolucją poszukiwań artystycznych. Przez wiele lat o obliczu Teatru Marcinek decydowały dokonania Leokadii Serafinowicz – scenografa i reżysera. Wraz z przejęciem dyrekcji artystycznej w 1989 roku przez Janusza Ryl-Krystianowskiego, Scena przejęła nazwę T e a t r   A n i m a c j i, stając się jednym z najciekawszych, odznaczającym się niepowtarzalną estetyką teatrem lalkowym w Polsce.

Profil Teatru Animacji kształtują przede wszystkim reżyserskie dokonania dyrektora artystycznego, którego przedstawienia wyróżniają się własnym, rozpoznawalnym stylem. Nagrody indywidualne i zbiorowe zdobywane na prestiżowych festiwalach, Atesty – przyznawane przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ – są najdobitniejszym dowodem wysokiego poziomu artystycznego Poznańskiej Sceny. Najważniejszą widownią Teatru są dzieci i młodzież. Z myślą o nich dokonywany jest dobór repertuaru: klasyka baśniowa i sztuki współczesne. Dobra literatura i ciekawe przedstawienia realizowane przez współpracujących ze Sceną twórców, wskazują na poważne, partnerskie traktowanie publiczności. Teatr rozwija wyobraźnię, samodzielne myślenie, kształtuje gust estetyczny. Przygotowuje młodego człowieka otwartego na współczesny świat, rozumiejącego jego dynamikę, problemy, uczestniczącego w pełni w kulturze europejskiej. 29 stycznia 2014 r. Dyrektorem Teatru Animacji został Marek Waszkiel.

Źródło: organizator wydarzenia

Spektakl dla dzieci od lat 7.
Czas trwania: 70 minut

Bilety
Sprzedaż zakończona.