EnglishEnglish
 
Jak się kochają w niższych sferach

Jak się kochają w niższych sferach

niedz., 16 października 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

„Jak się kochają w niższych sferach” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna.  Akcja sztuki rozgrywa się w na jednej scenie, w dwóch różnych przestrzeniach. Dwa małżeństwa, które łączy wspólny sekret i trzecia para, która zostaje wciągnięta w ich kłamstwa i intrygi. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

Piotr Polk – Frank  - nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak – jego perfekcyjna żona Fiona, wzorowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku. Rafał Królikowski – Bob, kochanek Fiony, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek  i jego lekko zwariowana żona Teresa, Anna Oberc, hipiska skupiona na wycinkach prasowych i „puszczaniu dymka”. A do tego dwie „przypadkowe ofiary”, zamieszane w ukrycie zdrady: Grażyna Wolszczak – Mary, przestraszona życiem „szara mysz” oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości William, czyli Waldemar Błaszczyk.

Taka wybuchowa mieszanka charakterów pokaże Państwu „Jak się kochają w niższych sferach”. 

Występują:

Andżelika Piechowiak
Grażyna Wolszczak
Anna Oberc
Piotr Polk
Rafał Królikowski
Waldemar Błaszczyk

Czas trwania 90 minut z przerwą

„…Sama sztuka opowiada o romansie dwóch bohaterów i nie ma w sumie w niej nic mega odkrywczego, ale jest to brytyjski humor, więc przynajmniej ja oglądałem ją z wielkim rozbawieniem. Ale to co ujęło mnie przede wszystkim to FORMA.

Otóż akcja dzieje się w dwóch mieszkaniach, które to znajdują się na scenie. Ale nie jest ona przedzielona na pół, rekwizyty na scenie podzielone są kodem kolorystycznym, dopasowanym do stroju bohaterów (kolory widzicie na zdjęciu). Pomarańczowi korzystają z pomarańczowych krzeseł i kieliszków, a zieloni – z zielonych. Całość przeplata się w bardzo sprytny sposób – całość osiąga apogeum, gdy na raz na scenie mamy czwartkowy i środowy wieczór, a Piotr Cyrwus i Grażyna Wolszczak co chwilę przenoszą się właśnie w czasie i przestrzeni grając raz tu, raz tu. Ge-nial-ne!" - michal-gorecki.pl

Bilety
Sprzedaż zakończona.