EnglishEnglish
 
Kariera Nikodema Dyzmy

Kariera Nikodema Dyzmy

wt., 6 października 2015, 20:30

sprzedaż wstrzymana
Opis

Nowa jakość i odmienne światło na powieść Dołęgi-Mostowicza – Teatr Syrena i Wojciech Kościelniak jako reżyser przygotowali dla widzów widowisko na najwyższym poziomie. Zobacz, w jaki sposób z mitem Nikodema Dyzmy mierzą się aktorzy młodego pokolenia!

W tytułowej roli zobaczymy Przemysława Bluszcza, aktora o sporym dorobku w teatralnej karierze. Stając w szranki z tytułowym bohaterem powieści Dołęgi-Mostowicza, doskonale pokazuje, jakimi metodami i zbiegami okoliczności prowincjonalny urzędnik pocztowy zmienia się w postać dominującą w świecie polityki i przedwojennej finansjery. W musicalowej aranżacji „Kariery Nikodema Dyzmy” realizowanej we Wrocławiu, za którą odpowiada Wojciech Krzyżaniak, próżno szukać komentarza do współczesnej rzeczywistości, a precyzyjnie wyselekcjonowane wątki z powieści dodają spektaklowi animuszu. Jak na musical przystało, nie zabraknie też scen tanecznych, które nadają spektaklowi porywające tempo. Teksty piosenek, autorstwa Piotra Dziubka, trafiają w sedno i sprawiają, że widz nie może się doczekać się kolejnego fragmentu spektaklu, wyczekując dalszych zwrotów akcji.

Szczególną, wymykającą się jednoznacznej ocenie postacią na kartach powieści jest hrabia Żorż Ponimirski. Odtwórca jego roli musiał zmierzyć się z wielobarwnością bohatera, jego przywiązaniem do czworonożnego przyjaciela i na przemian, introwertycznym, a także ekstrawertycznym charakterem. Przemysław Glapiński okazał się w tej roli nieoceniony. Anna Terpiłowska nie pozostaje w tyle. W jej wykonaniu każdy gest granej przez nią Mańki tętni ekspresją. Każdy widz zapamięta jej losy na długo. Obok takiej roli nie da się przejść obojętnie.

Reżyser Wojciech Kościelniak i jego musicalowa aranżacja dodają świeżości i atrakcyjności widowisku, które jest tak dobrze znane kolejnym pokoleniom, a doskonała obsada zapewnia widowisko na najwyższym poziomie. To trzeba zobaczyć!

Reżyseria: Wojciech Kościelniak

Obsada: Przemysław Bluszcz, Anna Terpiłowska, Marta Walesiak, Piotr Siejka, Przemysław Glapiński, Albert Osik, Michał Konarski, Jacek Pluta, Wiktor Korzeniowski, Karolina Michalik, Jacek Zawada, Tancerze Teatru Syrena

Czas trwania: 150 minut, 1 przerwa

Bilety
Sprzedaż wstrzymana.