EnglishEnglish
 
Kobiety w sytuacji krytycznej

Kobiety w sytuacji krytycznej

2013-03-08

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Kobiety w sytuacji krytycznej w Radiu Wrocław


Radio Wrocław zaprasza na kolejny spektakl, tym razem Teatr Polonia i jego „Kobiety w sytuacji krytycznej” - spektakl grany przez kobiety, opowiadający o kobietach, adresowany do kobiet. Pięć monologów i pięć różnych głosów, które przełamują stereotypowy obraz współczesnej kobiety, ukazując Jej prawdziwe, często tragikomiczne, choć i wzruszające oblicze. Reżyseria wyjątkowa i niepowtarzalna - Krystyna Janda.

Przyszła panna młoda, wyczerpana młoda matka, samotna wdowa, porzucona przez męża zapalczywa hodowczyni kaktusów i piosenkarka... Jak to często w życiu bywa, tak i tu wszystko wychodzi na opak: panna młoda tuż przed wygłoszeniem małżeńskiej przysięgi próbuje sama siebie przekonać, że kocha przyszłego męża. Im dalej w las tym wyraźniej widać, że bohaterka ani trochę nie wie czego chce. Wychodzi za mąż, bo tak wypada, bo już zamówiono dania na przyjęcie i wybrano bukiet kwiatów. Ze zdumieniem odkrywa, że nawet zapach przyszłego małżonka ją drażni. Nie rozumie tylko czemu nie dostrzegła tego wcześniej. Pierwsza z kobiet całymi dniami siedzi zamknięta w domu z dwójką „ukochanych dzieci". W wolnych chwilach czyta kolorową prasę dla gospodyń domowych. Jest naszpikowana frazesami żywcem z tej prasy wyjętymi. Uważa się za dobrą matkę , dobrą żonę i gospodynię. Żałuje, że nie ma czasu na uprawianie jogi, aby być jeszcze bardziej perfect. Szybko okazuje się, że tak naprawdę jest zupełnie załamaną kobietą, siedzącą w pustym domu, która czasem ma zamiar udusić swoje „słodkie dzieci". Niestety znikąd nie widać pomocy.

Porzucona przez męża Muszka namiętnie hoduje kaktusy. Wygłasza długie monologi na temat kaktusów. Pod tym abstrakcyjnym tematem ukrywa się jej samotność i nadciągające wraz ze starością zdziwaczenie.

Sztuka „Bombshells” Joanny Murray- Smith nie była do tej pory tłumaczona na język polski i spektakl Teatru Polonia jest jej polską prapremierą. W Londynie sztuka cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród krytyków i publiczności.

Czas trwania spektaklu: 75 minut (bez przerwy)

Joanna Murray-Smith - KOBIETY W SYTUACJI KRYTYCZNEJ


Reżyseria: Krystyna Janda
Występują: Dorota Pomykała, Joanna Pokojska, Małgorzata Zajączkowska, Maria Seweryn, Lidia Stanisławska oraz Janusz Bogacki.

Premiera: 30 listopada 2007r.

Bilety
Sprzedaż zakończona.