EnglishEnglish
 
Król Maciuś

Król Maciuś

niedz., 21 października 2012, 11:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Król Maciuś

na motywach „Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka

scenariusz, reżyseria – Maja Friedrich
muzyka – Elżbieta Sokołowska
scenografia – Małgorzata Bekalarska
obsada – Łukasz Batko, Anna Zych, Ola Pejcz, Anna Makowska – Kowalczyk,   Wojciech Stagenalski

W związku z obchodzonym właśnie Rokiem Korczakowskim warto przypomnieć tę przepiękną i niebanalną opowieść o trudnym dorastaniu, o tym, że każda część życia człowieka rządzi się swoimi prawami i dlatego nie warto pewnych rzeczy przyspieszać.           

Przypomnijmy, że jest to historia małego chłopca, który musi zbyt szybko dorosnąć. Po śmierci ojca dziesięcioletni Maciuś zasiada na tronie swego królestwa, a sprostanie nowym wyzwaniom okazuje się niełatwe. Początkowo, sterowany przez swoich ministrów, potulnie stara się wykonywać powierzone mu zadania. Jednak kolejne doświadczenia i dramatyczne wydarzenia, w których uczestniczy, zmieniają jego nastawienie. Maciuś nabiera pewności siebie i poprzez swoje rządy stara się polepszyć los najmłodszych obywateli kraju, próbując spełniać ich marzenia. Młody władca ma jak najlepsze chęci, jednak jego pochopne i niedojrzałe jeszcze decyzje prowadzą do zaskakującego finału…

Król Maciuś to nowoczesne widowisko, pełne ciekawych form muzycznych oraz rzadko spotykanych rozwiązań scenograficznych i wizualnych. Zobaczyć tu można połączenie trzech różnych konwencji teatralnych – planu dramatycznego, planu maskowego i magicznej konwencji tzw. czarnego teatru.

Spektakl skierowany jest do dzieci od lat 7.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.