EnglishEnglish
 
Krystyna Podleska - Mój Boski Rozwód (wersja anglojęzyczna)

Krystyna Podleska - Mój Boski Rozwód (wersja anglojęzyczna)

pon., 5 grudnia 2011, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Mój Boski Rozwód - monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej (słynna Ola - w kultowym filmie MIŚ. 

Spektakl w reżyserii Jerzego Gruzy. 

To wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Krystyna Podleska - słynna Ola, z kultowego filmu "Miś" w reż. Stanisława Barei w monodramie "Mój Boski Rozwód"

Po różnorodnych perypetiach udaje się to jej. I to jest tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko poczucia humoru, młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek. Zawsze dowcipna, czasami trochę złośliwa, a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego jej opowieść to piękna, ludzka historia - tryumf optymizmu i wiary w “kolejny lepszy dzień”.

Krystyna Podlewska – urodzona w Londynie, skończyła studia w Webber Douglas Academy Of Dramatic Art w Londynie. Po ukończeniu studiów zaczęła występować w teatrach w Anglii, m.in. w Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Coliseum Oldham, Arts Theatre Ipswich, Pheonix Theatre Leicester, The Almost Free Theatre, Riverside Studios, Lyric Theatre i Shaw Theatre. Występowała w brytyjskiej telewizji: BBC TV, ITV, GRANADA i BBC WELSH. W Londynie aktywnie działała także w Polskim Emigracyjnym Teatrze w  POSK’u.

Obecnie występuje w Krakowskim Teatrze Ludowym m.in. w „ Wieczorze Kawalerskim” i „Siostrach Parry”. W tym właśnie teatrze powstał również monodram „Mój Boski Rozwód” w reżyserii Jerzego Gruzy. Oprócz ról w wielu teatrach, Krystyna Podlewska zagrała także w wielu polskich filmach, m.in.: „Barwy ochronne” i „Kontrakt” Krzysztofa Zanussiego, „Za rok za dzień za chwilę” Stanisława Lenartowicza, „Palace Hotel” Ewy Kruk i w „Misiu” Stanisława Barei. Ostatnio zagrała również w popularnych serialach Polskiej Telewizji -„Ranczo”, „Świat według Kiepskich” oraz „Egzamin z życia 

źródło: materiały promocyjne organizatora (imrt)

Bilety
Sprzedaż zakończona.