EnglishEnglish
 
Awkward Happiness or Everything I Don’t Remember About Meeting You

Awkward Happiness or Everything I Don’t Remember About Meeting You
Monosytuacje - cykl małych form teatralnych

sob., 16 lutego 2013, 19:00

Studio Na Grobli
ul. Na Grobli 30/32
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Awkward Happiness or Everything I Don’t Remember About Meeting You


Spektakl jest refleksją na temat daremności poszukiwań szczęścia inspirowana książkami Nieznośna lekkość bytu Milana Kundery i L’Euphorie perpétuelle (Wieczna euforia) Pascala Brucknera.

Dwie pary wyruszają w niełatwą życiową podróż w poszukiwaniu szczęścia. Jesteśmy świadkami konfrontacji, w których ścierają się cztery punkty widzenia na to, czym jest szczęście i jak je osiągnąć (lub nie).

Czas nakłada na płótno związku kolejne warstwy piękna, sekretów, zaskoczeń i nieporozumień. Czy obraz w lustrze, w którym odbija się relacja dwojga ludzi może przybliżyć nas do zrozumienia szczęścia? Czy szczęście jest czymś, czego szukamy w drugiej osobie, ale co nie może znaleźć pełnego spełnienia? 

W spektaklu wykorzystano przede wszystkim teksty i dialogi autorstwa aktorów Studia. Są one owocem dwóch lat pytań i refleksji na temat związków międzyludzkich, szczęścia, marzeń i pragnień. Aktorzy przywołują także punkty widzenia innych autorów, czerpiąc inspiracje z poezji i prozy Anny Świrszczyńskiej, Alexandra Whp Fleischerera, Yehudy Amichaiego i Milana Kundery. Warstwa muzyczna spektaklu powstała na bazie transformacji głosów i muzyki granej na żywo w postaci sampli w harmonii z tym, co dzieje się na scenie. Wykorzystano także współczesne utwory jazzowe i kompozycje instrumentalne. 

 

AUTORZY: Matej Matejka, Guillaumarc Froidevaux, Zuzana Kakalikova, Daniel Han, Magdalena Koza
KIEROWNIK PROJEKTU: Matej Matejka 
REŻYSERIA: Matej Matejka, Bryan Brown 
AKTORZY: Guillaumarc Froidevaux, Daniel Han, Zuzana Kakalikova, Magdalena Koza,
MUZYKA: Guillaumarc Froidevaux, Daniel Han, Zuzana Kakalikova, 
WSPÓŁPRACA MUZYCZNA: Ditte Berkeley
WSPÓŁPRACA NAD PARTYTURĄ RUCHOWĄ: Vivien Wood 
KOSTIUMY: Agnieszka Katyńska 
ŚWIATŁO: Marcin Wójcik

Czas trwania: 60’

Studio Matejka to laboratorium teatru fizycznego prowadzące badania w zakresie technik performansu XXI wieku, które funkcjonuje ponad granicami – między poszczególnymi gatunkami performansu, różnymi technikami treningowymi oraz między ekspresją indywidualną a rezonansem grupowym. W toku praktycznych badań aktorzy rozwijają sprawność, by móc „wypowiedzieć się” fizycznie, wykorzystując różne myśli, obrazy i słowniki. 

Celem Studia Matejka nie jest stworzenie czegoś „odmiennego” od istniejących praktyk performatywnych i systemów treningowych. Traktujemy istniejące metody jako punkt wyjścia do poszukiwań pedagogicznych i twórczych, tworząc mapę odkryć, rozpoznając wzorce i/lub sprzeczności, i włączamy je do powstającej pracy.

 

Spektakl w językach polskim, angielskim i francuskim
Fot. Karol Jarek

Bilety
Sprzedaż zakończona.