EnglishEnglish
 
Charmolypi

Charmolypi
Monosytuacje - cykl małych form teatralnych

pt., 1 lutego 2013, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

Spektakl Alexandry Kazazou ze Studia Matejka

Spektakl Charmolypi jest zbudowany z osobistych historii aktorki, wyrażonych poprzez ekspresję ciała. Tam bowiem,  gdzie kończy się możliwość wyrażania za pomocą słowa, rodzi się opowieść wypływająca z cielesności. W niej można odnaleźć brakujące odłamki siebie, dzięki którym można wyjść z egzystencjalnego kryzysu, z zerowego punktu istnienia – wrócić do siebie, do życia lub śmierci. 

Przedstawienie to swoista mapa myśli kobiety walczącej z niepewnością, co jest snem a co niezrozumieniem siebie w rzeczywistości. Greckie słowo „charmolypi” odnosi się do dwoistości, która tkwi u źródeł ludzkiego doświadczenia. W wolnym tłumaczeniu oznacza „słodko-gorzki” lub „radosny smutek”. W języku potocznym mówi się często, że „charmolypi” mają ludzie starsi. Znaczy to, że są bogaci w doświadczenia życiowe.

Woda musi spłynąć. Czas płynie kropla po kropli. Cały świat jest pogrążony w chaosie. Minuta ciszy za zdesperowanych. Za tych, co czekają… W pustce, bez nadziei. Tylko pamięć może przynieść światło.

Jakby ciało było piórem: piszesz, przestajesz, uzupełniasz atrament, piszesz dalej... Jakby tylko było piórem.

AUTORKA/AKTORKA: Alexandra Kazazou
REŻYSERIA: Matej Matejka
MUZYKA: Daniel Han
WSPÓŁPRACA MUZYCZNA: Ditte Berkeley
DRAMATURGIA: Matej Matejka, Bryan Brown
WSPÓŁPRACA NAD PARTYTURĄ RUCHOWĄ: Magdalena Koza, Vivien Wood
KOSTIUMY: Agnieszka Katyńska

Czas trwania: 40’

Alexandra Kazazou urodziła się w Polsce. Studiowała aktorstwo w Państwowej Szkole Teatralnej w Salonikach, gdzie uzyskała dyplom z klasycznego teatru greckiego. Po raz pierwszy zetknęła się z teatrem fizycznym jako studentka podczas warsztatów prowadzonych przez Teatr Pieśń Kozła, a następnie przyjechała do Wrocławia, by wziąć udział w aktorskim programie magisterskim Teatru Pieśń Kozła. Wcześniej pracowała przez rok w Atenach, grając w trzech uznanych przez krytykę spektaklach zespołu Asypka, którego była współzałożycielką. Obecnie należy do zespołu artystycznego Studia Matejka. Od ośmiu lat trenuje jogę i prowadzi zajęcia z ashtangi z innymi członkami zespołu.

Fot. Karol Jarek

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.