EnglishEnglish
 
Egzorcysta

Egzorcysta
Monosytuacje - cykl małych form teatralnych

wt., 12 lutego 2013, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

 

Pan Henio jest elektrykiem i analfabetą, mającym ponadto problemy z alkoholem. Po spowodowaniu groźnej awarii zostaje wyrzucony z Pafawagu, ale jako „fachowiec” znajduje pracę w powstającym właśnie we Wrocławiu teatrze. Szybko orientuje się, że miejsce do którego trafił jest co najmniej dziwne: dyrektor teatru nawet nocą kryje oczy za ciemnymi okularami i ma dłonie o sześciu palcach. Aktorzy, zamiast grać, biczują się mokrymi ręcznikami, zawodzą dziwne pieśni, odtwarzają pogańskie rytuały i biegają półnadzy. Pan Henio opowiada o tym wszystkim wiekowemu księdzu podczas spowiedzi. Ten dokonuje wizji lokalnej i – jako były egzorcysta – nie ma żadnych wątpliwości: w samym sercu miasta, na wrocławskim Rynku, pod fałszywym szyldem Teatru Laboratorium działa sekta czcicieli Szatana.

Spektakl to porywająca opowieść o jednym z największych reformatorów teatru XX wieku. Wykorzystano w nim technologie dźwięku przestrzennego, krystaliczne obrazy, zdumiewające efekty wizualne i dźwiękowe wespół ze wspaniałą, opowiadaną przez żywego aktora „zredukowanego do człowieka, człowieka takiego, jakim jest”.

 

 

TEKST: Krzysztof Kopka
REŻYSERIA: Krzysztof Kopka, Teo Dumski

AKTORZY: Łukasz Chojęta, Agata Kucińska, Marcin Chabowski, Michał Wielewicki, Krzysztof Kopka, Anna Ilczuk, Joanna Łaganowska, Arkadiusz Cyran, Jakub Giel, Julia Urbańska, Włodzimierz Chomiak

MUZYCY: Łukasz Damrych, Wojciech Orszewski
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Ewa Beata Wodecka
REŻYSER OBRAZU: Edgar de Poray
MUZYKA: Łukasz Damrych

Czas trwania: 70’

 

Fot. Teo Dumski 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.