EnglishEnglish
 
The Woman Decomposed

The Woman Decomposed
Monosytuacje - cykl małych form teatralnych

pt., 1 lutego 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

Samotność to przestrzeń wolności. Jestem widzem obserwującym świat, w którym mieszkam. 

Będąc częścią świata, zaprzeczam samej sobie. Tak jak wy, mieszczę w sobie tysiące dusz. Chcę je wyzwolić. Nie chcę mieć tylko jednej. Nie chcę stracić tych wszystkich dziwnych istot, które we mnie mieszkają. Wybieram samotność, bo wybieram wolność. Aby mówić o samotności, konieczne jest odosobnienie i wynikające z niego poczucie wolności.

Samotna w tłumie. Aktorka samotna wśród widzów. Nie mam nic do ukrycia. Odkrywam siebie i moje pytania przed tłumem widzów.  Chcę ujawnić naszą wspólną samotność. Próbuję ją zaakceptować. Gema Galiana

Spektakl inspirowany Księgą niepokoju Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie Fernanda Pessoi i Wilkiem stepowym Hermana Hesse.

AUTORKA/AKTORKA: Gema Galiana
REŻYSERIA: Matej Matejka
DRAMATURGIA: Anthony Nikolchev
SCENOGRAFIA: La Mujer Tranvia
WSPÓŁPRACA MUZYCZNA: Ditte Berkeley, Daniel Han

Czas trwania: 50’

Gema Galiana urodziła się w Hiszpanii, studiowała aktorstwo w Wyższej Szkole Sztuki Dramatycznej w Murcji, specjalizując się w hiszpańskim teatrze klasycznym. Współpracowała z Julianem Herrero, Dorą Centenero, Jorge Urreą, Teatro del Aire, Rizoma Teatro oraz Ferroviaria Ensemble. Interesuje się teatrem fizycznym – uczestniczyła w kursach prowadzonych przez Isabel Ubedę, Bruce’a Myersa, Gabriela Gawina, Raúla Iaizę, a także zespól teatralny OBRA at Au Brana. Obecnie należy do zespołu Studia Matejka. Przed dziesięć lat trenowała karate gōjū-ryū.

Spektakl w językach hiszpańskim i angielskim.
Fot. Karol Jarek

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.