EnglishEnglish
 
Nieodwracalne - lekcja historii

Nieodwracalne - lekcja historii

czw., 26 maja 2011, 19:00

Teatr Arka
ul. Mennicza 3
50-057, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

„Nieśmiały młodzieniec nabiera coraz więcej wiary w swoje siły, wysnuwa coraz bardziej przerażające tezy. Jest to początek tragedii milionów.” Agata Matkowska, Dziennik Teatralny

Co by było, gdyby młody, pełen marzeń młody Adolf nie został odrzucony, ale przyjęty na Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu? Co by się wydarzyło, gdyby Akademia zadecydowała inaczej? Czy ta minuta zmieniłaby bieg jednego życia, czy zmieniłaby bieg dziejów? Jaki byłby XX wiek bez nazizmu? Czy wybuchłaby II wojna światowa w świecie, w którym Adolf Hitler zostałby malarzem? 

 Świetna kreacja głównej roli Alexandra Marquezy oraz Klaudii Lewandowskiej w roli alter ego Hitlera w połączeniu z efektowną muzyką Jacka Zameckiego składają się na doskonały spektakl, którego inspiracją była książka Erica-Emmanuela Schmitta "Przypadki Adolfa H.". Reżyser zawarła w scenariuszu również poruszające fragmenty pamiętnika wojennego swojej matki. 

„Nieodwracalne – lekcja historii” to czarna komedia, w której rzeczywistość spotyka się z fikcją, a wielka historia przeplata się z tą małą, osobistą. 

Obsada:

Klaudia Lewandowska - Adolf Hitler

Alexandre Marquezy - Adolf H.

Agata Obłąkowska-Woubishet - Ewa Braun

Sylwester Różycki - Lucyfer

Beata Lech-Kubańska - Stanisława

Alicja Idasiak - Ofiara

Jan Kot - Ofiara

Teresa Trudzik - Ofiara

Dariusz Bajorczyk - Ofiara

Andrzej Kusiak – Ofiara

Czas trwania: 90 min.

 

Bilety:

 

25zł - bilet normalny

20zł - bilet ulgowy 

 

źródło: materiały promocyjne organizatora (tarka)

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.