EnglishEnglish
 
Ślady na śniegu

Ślady na śniegu
ODIN Festival

pt., 5 września 2014, 14:00

sprzedaż zakończona
Opis

Ślady na śniegu

Pokaz pracy Roberty Carreri w ramach Odin Festival organizowanego przez Instytut Grotowskiego. W języku angielskim.

Czas trwania: 105 min.

 

Każdy spektakl opowiada jakąś historię. Technika aktorska sprawia, że postacie należące do świata fikcji stają się dla widza wiarygodne, rzeczywiste.

Głównym bohaterem pokazu Ślady na śniegu jest technika aktorska. Aktorka prowadzi dialog z sekretami, które poprzedzają proces budowania postaci i tworzenia spektaklu, a zarazem są ich następstwem.

Roberta Carreri urodziła się w 1953 roku w Mediolanie (Włochy). Jest aktorką, pedagogiem, pisarką i organizatorką. Ukończyła historię sztuki. Do zespołu Odin Teatret dołączyła w 1974 roku, podczas pobytu grupy w Carpignano, na południu Włoch. Od 1980 roku uczestniczy w pracach Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru (ISTA), poznając techniki aktorskie z Japonii, Indii, Bali i Chin. Od 1980 do 1986 współpracowała z takimi mistrzami jak Katsuko Azuma (tancerka buyo), Natsu Nakajima i Kazuo Ohno (tancerki butō). Prowadzi na całym świecie warsztaty i prezentuje pokaz pracy Ślady na śniegu, będący jej aktorską autobiografią. Organizuje i współprowadzi coroczny międzynarodowy Odin Week Festival, który odbywa się w Holstebro i za granicą. W 2009 roku współpracowała w Malezji z Masakini Theatre Company, reżyserując, wraz z Cinzią Ciaramicoli, spektakl Rumor. Jej doświadczenia zawodowe opisane zostały w książce The Actor’s Way (redakcja Erik Exe Christoffersen). W 2007 wydała własną książkę, zatytułowaną Tracce, w której wyjawia najistotniejsze aspekty aktorskiego rzemiosła: trening, nauczanie oraz drogę, jaką przebyła jako aktorka Odin Teatret. Jej artykuły ukazywały się na łamach czasopism „New Theatre Quarterly”, „Teatro e Storia”, „Máscara”, „The Open Page” oraz „Performance Research”.

Źródło: Instytut Grotowskiego

Bilety
Sprzedaż zakończona.