EnglishEnglish
 
Pojedynek - Jan Peszek, Błażej Peszek

"Pojedynek" - Jan Peszek, Błażej Peszek

czw., 27 marca 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

„Pojedynek”, czyli Peszek kontra Peszek.

Inteligenta zabawa kryminalna na scenie Radia Wrocław.


W czwartek, 27 marca w Sali Koncertowej przy ul. Karkonoskiej odbędzie się spektakl, w którym wystapią Jan Peszek i Błażej Peszek. „Pojedynek” jest nową adaptacją sztuki Anthonego Shaffera („Detektyw”), która łączy w sobie nie tylko elementy kryminału, ale także thrillera i psychodramy.

Pisarz Andrew Wyke (w tej roli Jan Peszek) zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla (Błażej Peszek). Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w bezpardonową grę, którą mężczyźni toczą między sobą. Ponieważ nie ma w niej reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo wpadają w sieć pułapek, zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy. Jan Peszek pojawia się w roli kabotyńskiego literata – milionera zdradzanego przez młodą żonę, a Błażej Peszek kreuje postać Jej kochanka, wpadającego w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów.

"Pojedynek" to spektakl, w którym śmiech przeplata się z grozą, od początku napięcie narasta, atmosfera jest gęsta i toczy się tajemniczy pojedynek na słowa i emocje, a my do samego końca nie wiemy, co było blefem ze strony bohaterów, a co faktami, które ten pojedynek wywołały. W grze obu Peszków jest niezwykła harmonia. Błażej jako Milo Tindla doskonale oddaje rozterki dzisiejszych młodych ludzi, którzy w życiu uznają metodę drogi na skróty. Działają bez zahamowań, by odnieść sukces i osiągnąć cel są w stanie nawet przyjąć na siebie upokorzenie. Andrew Wyke Jana Peszka to z kolei wyrafinowany gracz, człowiek, który doskonale manipuluje ludźmi, bo jest świetnym psychologiem.

Przedstawienie wciąga bez reszty, a w tym pojedynku nie ma zwycięzców.

Bilety:

60 zł - kategoria I
45 zł - kategoria II

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.