EnglishEnglish
 
Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

sob., 14 marca 2015, 16:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

PRZYPADKI DOKTORA BONIFACEGO TRĄBKI

Spektakl dla dzieci w wieku pomiędzy 4. a 8. rokiem życia;
czas trwania: 1 godz.

 występują: Anna Skubik, Arkadiusz Cyran

"Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki" są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Przedstawienie zrealizowane prostymi środkami, jasne i czytelne. Spektakl, oprócz walorów artystycznych, zawiera też walor dydaktyczny. Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Premiera  przedstawienia miała miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci we wrześniu 2014 roku. 

Anna Skubik – aktorka, lalkarka, absolwentka PWST Wrocław. Pracowała w Toruńskim Teatrze Baj Pomorski i we Wrocławskim Teatrze Lalek. Artystka znana bywalcom Impartu jako wykonawczyni dwóch znakomitych monodramów: Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich (wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą) i Fedra.

Arkadiusz Cyran – absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST Wrocław (2000r.). Aktor współpracujący z teatrami m.in. w Legnicy, Kaliszu, Warszawie, Lublinie oraz wrocławskim Teatrem Ad Spectatores.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.