EnglishEnglish
 
Sprzedam

Sprzedam

niedz., 15 lutego 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Sprzedam 

Premiera spektaklu Małgorzaty Szczerbowskiej w reżyserii Szymona Kaczmarka

Spektakl prezentowany w ramach „Monosytuacji 3. Cyklu małych form teatralnych”

 

Sprzedam to rodzaj gry towarzyskiej. 
Gra oparta jest na przypuszczeniach dotyczących osób, sytuacji, przebiegu zdarzeń. 
Kto, gdzie, kiedy i dlaczego? 
Zadajesz pytania i szukasz odpowiedzi. 
Warunkiem gry jest ruch. 
Przemieszczasz się: pionowo albo poziomo. 
Będzie: „Myślisz dobrze”, będzie: „Myślisz źle”. 
Pani Stysiu! Pani Stysiu! Nie ma jej... kiedy widzowie chcą kawy, to nigdy jej nie ma...

Scenariusz i występuje: Małgorzata Szczerbowska
Reżyseria: Szymon Kaczmarek
Czas trwania: 60 min

Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były wykłady w ramach kursu wiodącego „Stulecie aktorów. Sztuka aktorska w teatrze Zachodu między XIX a XXI wiekiem” Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań realizowanego w Instytucie Grotowskiego w roku akademickim 2013/2014.

Fot. Szymon Kaczmarek

Małgorzata Szczerbowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu. W latach 1996–1999 pracowała w Teatrze Pieśń Kozła, a latach 2000–2004 w Teatrze Dramatycznym w Opolu. W 2001 roku za rolę Psa w Sytuacjach rodzinnych (w reżyserii Marka Fiedora) otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie. Od 2005 roku wykłada w Policealnej Szkole Aktorskiej Art-Play w Katowicach, gdzie wyreżyserowała: Historie zakulisowe według Antoniego Czechowa, Sionobrody, nadzieja kobiet według Dei Loher, Sny według Iwana Wyrypajewa, Dog Side Story według scenariusza autorskiego. Współpracuje z Michaił Czechow Studio London i PWST we Wrocławiu. Jest liderem warsztatów aktorskich i wokalnych. Od 2013 organizuje i prowadzi Intensywne Kursy Aktorskie INKA we Wrocławiu. Od 2010 aktorka Teatru Boto. Za scenariusz do spektaklu Całoczerwone (realizacja Teatru Boto) otrzymała nagrodę na Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku w 2013 roku, a w 2014 roku była nominowana do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i została finalistą 20 Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (Instytut Teatralny w Warszawie).

Szymon Kaczmarek jest absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wyreżyserował m.in.: Poskromienie złośnicy Williama Szekspira w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (wyróżnienie na Festiwalu Szekspirowskim w 2009 roku), Ewangelię na podstawie Ewangelii św. Jana w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jedną z trzech części spektaklu blogi.pl w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (Grand Prix Festiwalu Teatralnego BLOGTXT w austriackim Grazu), performans taneczny Keret z kolektywem Harakiri Farmers (najlepszy spektakl konkursu „Nowe Sytuacje” w ramach Malta Fertival 2008). Zrealizował spektakle dyplomowe: Cztery na podstawie powieści Niepokoje wychowanka Törlesa Roberta Musila ze studentami PWSFTViT w Łodzi i ja-jestem-nim na podstawie opowiadań Etgara Kereta ze studentami PWST w Krakowie. Współpracuje ze scenografką Kają Migdałek i dramaturgiem Żelisławem Żelisławskim, z którymi wystawił m.in.: Nasze miasto Thorntona Wildera w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie i Jądro ciemności Josepha Conrada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pracował jako asystent Krystiana Lupy i Pawła Miśkiewicza.

Bilety: 15 zł

Źródło: Instytut Grotowskiego 

Bilety
Sprzedaż zakończona.