EnglishEnglish
 
Tacy duzi chłopcy - Piosenki Jana Wołka

Tacy duzi chłopcy - Piosenki Jana Wołka

niedz., 19 lutego 2012, 20:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Piosenki Jana Wołka w reżyserii Piotra Machalicy  w mistrzowskim wykonaniu: Piotra Machalicy, Mariana Opani  oraz aktorów częstochowskiego teatru: Waldemara Cudzika i Adama Hutyry

Słowa – Jan Wołek,
muzyka – Janusz Grzywacz, Włodzimierz Nahorny, Jerzy Satanowski, Janusz Strobel
aranżacje, kierownictwo muzyczne – Janusz Bogacki
scenografia – Arkadiusz Kośmider

Aktorom towarzyszy zespół muzyczny w składzie:

Janusz Bogacki – fortepian 
Tomasz Bogacki – gitara
Paweł Pańta – gitara
Bogdan Kulik – perkusja

Jan Wołek - poeta, malarz, pisarz, autor piosenek wykonywanych m.in. przez Hannę Banaszak, Ewę Błaszczyk, Edytę Geppert, Piotra Machalicę, Mariana Opanię, Mirosława Czyżykiewicza. Przekornie mawia o sobie "sztuk-mistrz". Swoje życie dzieli między Warszawę, a Kazimierz Dolny, gdzie ma swoją galerię obrazów - Suszarnia.

Na brak weny nigdy nie narzeka. – „Jak ona nie chce przyjść to trzeba ją wziąć za d… i posadzić koło siebie” – mówi . Jan Poprawa powiedział o nim: (…) Jest dziś prawdopodobnie najwybitniejszym poetą piosenki. Chyba tylko Jonasz Kofta w najpiękniejszych swych utworach latał równie wysoko”. 

O czym pisze Jan Wołek? O życiu. O relacjach międzyludzkich, o tęsknotach, uczuciach rozmaitych, szczęściu i tragedii, międzyludzkiej chemii i miłości. Jan Poprawa w jednym z artykułów chyba najpiękniej i najtrafniej podsumował jego twórczość: „Wołek to kosmos uczuć pojedynczego człowieka”.

W magicznym mikrokosmosie ludzkich uczuć zakorzenieni są bohaterowie Dużych chłopców. Dwadzieścia wierszy, mistrzowskich miniatur poetyckich, składa się na niezwykłą opowieść o człowieku. Świat dużych chłopców jest słodko – gorzki. Bohaterów łączy podobny sposób patrzenia na świat, podobna wrażliwość i życiowe niedopasowanie.

Spotykają się, aby wyśpiewać o miłości (a bardziej o jej braku), o samotności, o tym, że coś minęło bezpowrotnie… 

Spektakl powstał w koprodukcji z Och – Teatrem Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Bilety
Sprzedaż zakończona.