EnglishEnglish
 
Zaczarowana Kolomotywa

Zaczarowana Kolomotywa

niedz., 18 marca 2012, 12:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

ZACZAROWANA KOLOMOTYWA
(na motywach bajki Michaela Ende pt.”Kuba Guzik i Maszynista Łukasz”)

Scenariusz i reżyseria - Wiktor Wiktorczyk
Scenografia - Zbigniew Roszkowski
Muzyka - Konrad Rogiński
Kostiumy - Magdalena Nikiel
Światło i projekcje - Mirosław Koch

Obsada:  Klaudia Kąca-Jasic, Lucyna Wróbel, Jarosław Paczkowski, Tomasz Kanczewski, Konrad Till 

Zapraszamy na kolejną premierę Wrocławskiego Teatru Dla Dzieci. Tym razem w bajkową podróż pojedziemy niezwykłą lokomotywą.

Głównym bohaterem spektaklu jest Maszynista Łukasz i jego niezwykła lokomotywa - Kolomotywa Emma. Akcja spektaklu rozpoczyna się na wyspie Trochania, dokąd Łukasz i Kolomotywa zabierają dzieci. 

Na wyspie panuje spokój i harmonia. Trochanią rządzi miłościwy Król – Ludwik Za Kwadrans Dwunasty, któremu wiernie służy Maszynista Łukasz ze swoją lokomotywą oraz poddani – Pani Coo i Pan Rękawek. Spokojne życie na wyspie komplikuje się, kiedy przybywa tam Listonosz z tajemniczą paczką. W paczce jest mały chłopiec, którego król i poddani nazwali Kubą. Kiedy Kuba dorasta i powoli staje się dorosłym Poddanym, okazuje się, że wyspa Trochania jest zbyt mała by zbudować dom dla kolejnego mieszkańca. Maszynista Łukasz i Kuba postanawiają wyruszyć Kolomotywą Emmą w świat. Podczas długiej podróży Łukasz i Kuba muszą podejmować bardzo trudne decyzje, wykazać się wielką odwagą i życiową mądrością…

Źródło: C.S. Impart

Bilety
Sprzedaż zakończona.