EnglishEnglish
 
Zdrówko

Zdrówko

wt., 1 kwietnia 2014, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Tekst: Robert Górski
Reżyseria Robert Talarczyk
Muzyka Michał Piastowicz
Kostiumy  Ilona Binarsch

Produkcja GNP

 

występują:

Mikołaj Cieślak
Michał Piela
Arkadiusz Janiczek / Jakub Wieczorek

Spektakl kabaretowy „Zdrówko!” to kolejna odsłona komediowego talentu Roberta Górskiego. Twórca tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju chwycił tym razem za pióro, by opisać historię trzech mężczyzn, których połączył wyjazd do sanatoium w Kotlinowie Zdroju. Zdarzenia, które ich spotkają, pozwolą im dowiedzieć się więcej o sobie, ludziach i świecie na przyśpieszonym kursie życia, a widzom - śmiać się z błyskotliwych dialogów i nieco absurdalnej rzeczywistości. Historia Romana, Witka i Stefana, mężczyzn "przed przejściami", którzy chcą się poleczyć, zabawić i pożyć, to ciepła refleksja o życiu i naszych, polskich, dobrych cechach i przywarach.

 

--

Kuracja śmiechem – recenzja spektaklu “Zdrówko!” w Teatrze Capitol (Warszawa)

“Zdrówko!” to premierowy spektakl Teatru Capitol. Obraz w reżyserii Roberta Talarczyka to zabawna i niezwykle uszczypliwa komedia o życiu, byciu i.. piciu? O wszystkim, czego doświadczamy, czego unikamy i za czym gonimy. Lekki tekst Roberta Górskiego czyni ten spektakl fantastyczną uciechą  dla duszy i umysłu. Zdrowych ożywi, chorych wyleczy!

Trzech mężczyzn spotyka się na stacji kolejowej. Zupełnie przypadkiem okazuje się, że zmierzają w tym samym kierunku – do sanatorium w Kotlinowie Zdroju. Ich wspólna podróż jest początkiem przyjaźni, która z leczeniem nie będzie miała wiele wspólnego, a ich wątroby z pewnością wrócą w zdecydowanie gorszej formie niż zakładałby to plan kuracji.

Ale jak to możliwe? Cichy, spokojny pensjonat, stołówka, zabiegi lecznicze i relaksacyjne – to idealne okoliczności by popracować nieco nad formą i podrasować zdrowie. W tym wypadku – nic bardziej mylnego. Roman, Witek i Stefan w Kotlinowie Zdroju i owszem pracują nad formą, ale raczej tą alkoholową, wysoko tłuszczową i seksualną. Ich śniadania to przede wszystkim ćwiartka i kiełbasa, a dzięki tak sytym posiłkom, panowie mają siłę by oddawać się całonocnym zabawom. A wiadomo przecież… – nie byłoby męskich imprez bez bójek, kobiet i rywalizacji. Stefan, Witek i Roman zatracają się w sanatoryjnym wirze i zupełnie tracą kontakt z rzeczywistością. Ale jakiż to błogi stan….

Mikołaj Cieślak, Michał Piela i Arkadiusz Janiczek jako absolutnie nietypowi kuracjusze cieszą oko. Ich kreacje rozbawiają. Panowie tworzą niezwykle ciekawy bo szalenie zróżnicowany sceniczny team, który dopełnia się i przenika. Każdy z panów ma właściwy sobie sposób bycia, chodzenia, mówienia.. i myślenia. Aktorzy  genialnie dialogują ze sobą, a każdy żart jest ostry jak nóż. Widownia zaśmiewa się do łez, z trudem łapiąc oddech. Po raz pierwszy będąc w teatrze bałam się, że śmiech audytorium zagłuszy artystów. Wybuchy śmiechu nie mają końca – to naprawdę trzeba zobaczyć i poczuć.

“Zdrówko!” to bardzo dobre, rozrywkowe przedstawienie. Bez zbędnych komplikacji i dodatków. Cięte riposty i błyskotliwe puenty sprawiają, że obraz jest niesamowicie zabawny i dynamiczny. Nie ma chwili na nudę. “Zdrówko!” zdecydowanie jest spektaklem akcji i słowa. Można by się pokusić o dodanie kilku elementów, które wypełniłby scenę, gdyż scenografia ograniczona jest do minimum. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na odbiór czy wartość sztuki. Jeśli chcecie się pośmiać – musicie odwiedzić Teatr Capitol. “Zdrówko!” to rozrywka na najwyższym poziomie.

Katarzyna Hanna Binkiewicz -krytykat

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.