EnglishEnglish
 
Złamane Paznokcie - monodram Anny Skubik

Złamane Paznokcie - monodram Anny Skubik

pt., 16 listopada 2012, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich

Monodram w wykonaniu Anny Skubiktekst i reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski
scenografia: Romuald Wicza-Pokojski
opracowanie muzyczne: Igor Nowicki
wykonanie lalki: Anna Skubik, Barbara Poczwardowska
Spektakl powstał przy współpracy z Teatrem Wiczy w Toruniu

„Złamane paznokcie.Rzecz o Marlenie Dietrich” to spektakl, będący intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą. Marlena Dietrich – stara  i nieszczęśliwa – ostatnie 13 lat swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i rodziny zmarła w samotności...

Anna Skubik- aktorka, lalkarka. Ukończyła wydział lalkarski wrocławskiej PWST. Pracowała w toruńskim teatrze Baj Pomorski. Zainspirowana przez Mirosława Kocura wyruszyła do Grecji, aby nauczyć się tam języka nowogreckiego i zapoznać z teatrem antycznym. W Atenach spędziła sześć lat kształcąc się artystycznie i współpracując z teatrami: Helix i Stoa.

W 2007 we współpracy z Romualdem Wicza-Pokojskim (twórcą toruńskiego Teatru Wiczy), powstał jej pierwszy monodram: „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”. Spektakl był prezentowany na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Zdobył nagrodę Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2008), nagrodę za innowacje w lalkarstwie – na Międzynarodowym Festiwalu  Sztuki Lalkarskiej w Pradze (2009) i nagrodę za kreację aktorską ZASP-u na Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Toruniu 2009.  Artystkę fascynują języki obce dlatego też „Złamane Paznokcie” zostały przez nią zagrane w języku polskim, angielskim, nowogreckim i hiszpańskim.

Romuald Wicza-Pokojski - twórca i dyrektor Teatru Wiczy, dramaturg, reżyser, animator kultury.

Teatr Wiczy istnieje od 11 listopada 1991 roku, powstał w Brodnicy. Obecnie działa w Toruniu. Naczelnym zadaniem Teatru Wiczy, obok wypowiedzi artystycznej przez prezentację spektakli, jest zaangażowanie w krzewienie kultury, dialog kulturotwórczy i społeczny. 
Teatr Wiczy uznawany jest za jeden z ważniejszych teatrów alternatywnych w Polsce.

Ważniejsze nagrody zespołowe i wyróżnienia Teatru Wiczy:
2009 – nagroda za innowacyjność w sztuce lalkarskiej – spektakl „Dietrich. Broken nails”, World Festival Of Puppet Art; Praga
2008 – Grand Prix dla aktorki Anny Skubik– spektakl „Dietrich. Broken nails”, OFTJA.

Bilety
Sprzedaż zakończona.