EnglishEnglish
 
Zmiana światła

Zmiana światła

czw., 26 lutego 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zmiana światła

Premiera spektaklu Marcina Misiury w reżyserii Bogusławy Sztencel 

Spektakl prezentowany w ramach „Monosytuacji 3. Cyklu małych form teatralnych”

 

Występuje: Marcin Misiura
Reżyseria i tekst: Bogusława Sztencel
Scenografia, kostiumy i muzyka: Marcin Misiura, Bogusława Sztencel
Czas trwania: 60 min

W spektaklu wykorzystano fragmenty Giaura George’a Byrona w przekładzie Adama Mickiewicza oraz Serenady Franza Schuberta. 

Zmiana światła na podstawie tekstu Bogusławy Sztencel to przeciętna historia o przeciętnej egzystencji i nieprzeciętnej potrzebie głębokiego doznania.

Wypowiadany tekst nie ma dla nikogo znaczenia, jest ważny tylko dla mnie. Jest demonstracją. Jest moim demo. Znam jego kontent i kontekst. Materialnie, namacalnie zapoznałem się ze scenografią i rekwizytami. Sensualnie, wszystkimi zmysłami. Znam konstrukcję i dekonstrukcję. Uderzam głową w mur i podejmuję walkę. A mimo to wyczuwam obecność autora. Autora od braku didaskaliów. Nie wiem, do czego prowadzi. Ani kim jest M.

Marcin Misiura jest aktorem. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego Filii we Wrocławiu w 2010 roku. Zadebiutował w 2002 roku w spektaklu Od dziś będziemy dobrzy na podstawie tekstu Pawła Sali w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Po studiach związany z Teatrem Nowym w Łodzi. Współpracuje z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Instytutem Grotowskiego, gdzie występuje w Mauzerze według Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa.

Bogusława Sztencel jest aktorką, tłumaczką, pedagogiem. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Wcześniej związana z teatrami w Jeleniej Górze, Łodzi i Wrocławiu. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Krystian Lupa, Krystyna Meissner, Anna Augustynowicz, Jean-Marie Pradier. W 2012 roku współreżyserowała z Łukaszem Kosem Naszą klasę Tadeusza Słobodzianka w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego Filii we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako wolny strzelec. Wykłada na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Filii we Wrocławiu i Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty teatralne, głównie w Szwecji. Zmiana światła jest jej pierwszym tekstem dramatycznym.

Bilety: 15 zł

Źródło: Instytut Grotowskiego

Bilety
Sprzedaż zakończona.